Vytisknout tuto stránku

Hokejový výběr UK je historicky prvním finalistou univerzitní ligy. Přijďte fandit

pondělí, 7. duben 2014 14:52

Poslední dva zápasy, ve kterých v týdnu od 31. března dvakrát po sobě hokejový výběr UK porazil hráče Vysoké školy managementu Trenčín, rozhodly o prvním finalistovi letošního ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL). Tím se stal bez pochybností tým Univerzity Karlovy. O celkové prvenství v EUHL se výběr UK utká s Panevropskou vysokou školou Bratislava (PanEuropa Kings) v týdnu od 7. dubna.

hokej693

Vítězství 8:1 přivezli hokejisté UK hned z prvního utkání semifinále play-off EUHL, které se konalo v pondělí 31. března v Trenčíně. V první třetině, která se hrála v opatrnějším duchu, se trefil pouze kapitán UK Hučko. Ve druhé části už hru hráči UK jasně ovládli a postupně navýšili stav až na 5:0. Domácí ještě do přestávky zaznamenali čestný úspěch, ovšem v závěrečné dvacetiminutovce inkasovali další tři góly. S narůstajícím skóre začaly na ledě přibývat také emoce a rozhodčí rozdal za zápas neuvěřitelných 198 trestných minut.

Po pondělním vítězství na ledě Trenčína uspěli hokejisté Univerzity Karlovy také ve čtvrteční odvetě ve Slaném, kde hráče trenčínské Vysoké školy managementu přehráli 7:1. Pražané vykročili za postupem již v úvodu zápasu a na začátku 8. minuty vedli po dvou zásazích Matyáše Hložka už 2:0. Dvoubrankové vedení domácí drželi i po druhé třetině, ve které nejprve zvýšil kapitán UK Hučko na 3:0, ale ve 34. minutě vykřesal Trenčínu jiskřičku naděje Okuliar. Závěrečná dvacetiminutovka už však patřila domácím, kteří v ní hned čtyřmi zásahy pečetili svou finálovou účast.

O celkové prvenství se výběr Univerzity Karlovy utká s hráči bratislavské Panevropské vysoké školy. První utkání se uskuteční v pondělí 7. dubna vpodvečer v Bratislavě, odveta se potom odehraje ve čtvrtek 10. dubna na zimním stadionu Hvězda v Praze od 18 hodin, kam jsou všichni fanoušci zváni.

• Pondělí 31. 3. 2014
  • Univerzita Karlova Praha: Vysoká škola managementu Trenčín – 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)