Vytisknout tuto stránku

Hokejisté UK pokračují v úspěšném tažení univerzitní ligou. Vyhráli i v Bratislavě

čtvrtek, 9. leden 2014 07:12

Hokejisté UK Praha zvládli po dvou úspěšných domácích zápasech i první výjezd za hranice a na ledě Paneuropy KINGS zvítězili v úterý 26. listopadu 5:2. I po svém třetím vystoupení v Evropské univerzitní hokejové lize tak zůstávají bez ztráty bodu. Výběr Karlovy Univerzity přitom na zimním stadionu Vladimíra Dzurilly v Bratislavě dvakrát s hráči Panevropské vysoké školy prohrával, ve druhé třetině však skóre třemi zásahy otočil a deset minut před koncem stanovil konečný výsledek zápasu hráč UK Matyáš Hložek.

Aktivněji do utkání vstoupili borci UK, kteří od začátku vydatně zaměstnávali domácího gólmana Bližňáka. V čase 4:20 ovšem udeřila druhá strana, když Marušiak poslal z pravé strany puk na hůl Patrika Szabó a tým Panevropské vysoké školy skóroval 1:0. Domácí poté hráli dvě přesilové hry, ale další velkou šanci si paradoxně připravili až v oslabení. Ke zvýšení náskoku na UK však nevedla. Na druhé straně odpověděl pěknou střelou od modré hráč UK Tverďák, gólmana slovenské školy však neprostřelil. Vyrovnání se tak UK dočkala až 45 sekund před přestávkou. Domácí sice dokázali ubránit oslabení, ale pokračující tlak UK nakonec brankář Bližňák nezvládl a Lukáš Rovný tak zakončil první třetinu vyrovnáním na 1:1.

V úvodu druhé části se hráči Panevropské vysoké školy znovu rychle ujali ztraceného vedení. V čase 21:41 se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Marián Aschenbrier a poslal puk za záda gólmana UK Vokatého. Na srovnání však výběr UK potřeboval jen dvě minuty. V přesilové hře pohotově tečoval Pípalovo nahození za záda bratislavského gólmana Jonáš Křepelka a UK Praha se tak znovu na Paneuropa KINGS dotáhla.

Ve 28. minutě už hráči UK dokonce vedli, když se přesnou ranou zápěstím prosadil Petr Novák. O chvíli později mohl přidat další gól kapitán výběru UK Petr Hučko, ale přímou střelou trefil jen brankáře Bližňáka. Bratislavští vysokoškoláci si připravili dobrou příležitost k vyrovnání ve vlastním oslabení, když Iványi řešil přečíslení dva na jednoho nahrávkou před brankoviště. Situace však skončila jen posunutou brankou po srážce najíždějícího hráče s brankářem Vokatým. Další přesilovku už tým Univerzity Karlovy sehrál mnohem lépe a Petr Hučko dokázal protlačit kotouč pod domácím gólmanem za brankovou čáru – 4:2. V závěru druhé části hráči Panevropské vysoké školy ještě zasypali Vokatého několika střelami, ale na dvoubrankovém vedení UK Praha to již nic nezměnilo.

Do poslední třetiny vlétla Paneuropa KINGS s velkou snahou o změnu skóre. Domácí přimáčkli UK Praha do jejího obranného pásma a Vokatý se musel předvést s několika dobrými zákroky. Když však Bratislavští nedokázali využít ani přesilovou hru, prosadili se ve stejné situaci hokejisté UK. Necelých deset minut před koncem se před brankou dostal k puku Matyáš Hložek, který se trefil přesně mezi betony Bližňáka. Bratislavští trenéři si ihned poté vzali oddechový čas, ale ani to už jejich výběru nepomohlo. Pražský celek totiž závěr utkání s přehledem kontroloval a dokonce si vypracoval několik dalších šancí. Naopak Panevropská vysoká škola se již do konce zápasu na nic nezmohla a po závěrečné siréně se tak hokejisté Karlovy Univerzity mohli radovat z vítězství 5:2 a dalších dvou bodů do tabulky své skupiny.

Další utkání sehraje tým Univerzity Karlovy na ledě ve Slaném. V pondělí 2. prosince přivítá od 18.00 v odvetě právě celek Panevropské vysoké školy.

• Univerzita Karlova Praha – Panevropská vysoká škola Bratislava 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Autor: Martin Augustin (EUHL)