Vytisknout tuto stránku

Další zápas evropské hokejové ligy: tým Univerzity Karlovy přetlačil zlínské soupeře

čtvrtek, 9. leden 2014 07:12

Také na druhý pokus se podařilo hokejistům UK Praha v rámci Evropské univerzitní hokejové ligy zvítězit, i když duel proti Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně byl dramatický až do samého konce. V zápase, který se hrál v úterý 19. listopadu ve Slaném, zvítězila UK 4:3.

Ke svému druhému utkání v evropské univerzitní lize nastoupil výběr Univerzity Karlovy proti celku Univerzity Tomáše Bati ze Zlína. Zatímco vysokoškoláci z Moravy oba své předchozí zápasy prohráli, Pražané před týdnem deklasovali 8:1 tým Vysoké školy managementu v Trenčíně.

V úvodu zápasu se UK snažila dostat do tlaku, ovšem ten byl brzy zpomalen vyloučením Utěšila, jehož abscence využil Jan Strojil a v čase 4:08 skóroval. Hráče ze Zlína první branka nabudila, a proto svému soupeři dál zatápěli. V přesilovce UK nejprve Srb vytěsnil lapačkou puk po úniku Měšťánka, ale o chvíli později už byl bezmocný i on, když tým UK chyboval v rozehrávce a Josef Křemeček nekompromisně trestal. Po necelých devíti minutách tak favorit zápasu, tým UK, prohrával už 0:2.

Hráče UK to viditelně rozhodilo. Dalších pět minut si nebyli schopní prakticky ani nahrát a svému protihráči nechali volný prostor k útočení. Hráči UTB toho ale nevyužili a pod heslem „nedáš, dostaneš“ tak v 16. minutě zaútočila UK. Na útočné modré se po přihrávce Hučka dostal k puku Petr Novák a svůj samostatný únik na Kučeru zakončil úspěšným bekhendovým blafákem – 1:2. V závěru třetiny UK vytvořila velký tlak, jehož výsledkem byl ale jen otřesený zlínský brankář Kučera, kterému chvíli trvalo, než se opět postavil na nohy.

Do druhé třetiny domácí vstoupili velkým náporem a brankář Kučera se měl od jejího začátku co ohánět, aby pro svůj tým udržel jednogólové vedení. Když Zlínští přežili i šanci Hložka, jenž po polovině duelu ve vlastním oslabení zblízka minul branku, a vzápětí podobný útok Herra, zdálo se, že Zlín povede i po druhé třetině. V čase 35:48 se však na UK přece jen usmálo střelecké štěstí. V přesilové hře našel Křepelka zpoza branky Nikolase Tverďáka, který se trefil mezi Kučerovy betony. Pouhých 10 sekund před přestávkou se pak UK podařilo otočit skóre.

Závěrečná část začala šancemi na obou stranách, avšak bez kýženého výsledku. Stav zápasu se tak opět měnil až necelých deset minut před koncem, kdy po tlaku před Kučerovým brankovištěm navýšil vedení UK Tomáš Havel na 4:2. UK však poté polevila v koncentraci a pustila soupeře ještě do zápasu. V čase 53:02 tak zdramatizoval závěr duelu důrazný Tomáš Martyčák, když snížil náskok UK na 3:4. Zlínští se však o možný závěrečný nápor připravili sami. Nejprve se totiž nechal vyloučit Pospíšil a necelé dvě minuty před koncem za vražení na hrazení také Nesrsta. Hráči Zlína navíc každý výrok rozhodčího doprovázeli protesty, závěrečné minuty se tak hodně protáhly. V poslední minutě se nechal vyprovokovat i hráč UK Macenauer, Zlín proto zkusil hrát bez brankáře. To už však k vyrovnání nevedlo a po závěrečné siréně se na ledě strhla hromadná bitka, která byla logickým vyústěním toho, co se ke konci duelu na ledě dělo.

UK Praha tak dokázala zvládnout i své druhé utkání v EUHL, naopak Zlín i potřetí padl. Další zápas UK sehraje v úterý 26. listopadu, kdy se poprvé představí na Slovensku.

• Univerzita Karlova Praha – Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Autor: Martin Augustin (EUHL)