Vytisknout tuto stránku

Tým UK vstoupil do prvního zápasu Evropské univerzitní hokejové ligy jasným vítězstvím

čtvrtek, 9. leden 2014 07:12

Žádný čas na rozkoukání nepotřebovali hráči hokejového výběru Univerzity Karlovy. Hned ve svém prvním zápase Evropské univerzitní hokejové ligy, který se konal 11. listopadu na stadionu ve Slaném, rozstříleli soupeře z Vysoké školy managementu v Trenčíně vysoko 8:1.

hokej693

Čestné buly před zápasem vhodili předseda komise ledního hokeje České asociace univerzitního sportu a manažer domácího univerzitního týmu Miloš Fiala spolu s představitelem Evropské univerzitní hokejové asociace Peterem Špankovičem. Na zápas se přišel podívat i zpěvák Stanislav Hložek, jehož syn nastoupil v dresu výběru Univerzity Karlovy.

Zápas začal rychlým gólem Trenčína, když se kapitán hostů Juraj Zemko prosadil před bránou po zmatcích pražské obrany. Slovenský tým však rychle začal a stejně tak rychle skončil. UK dokázala rychle vyrovnat a postupně otočit vývoj zápasu, který už zůstal celý v její režii. Nejprve vyrovnával Baláž po přihrávce Macenauera, který o chvíli později poslal tým UK do vedení gólem v přesilovce. Hokejisti UK byli ve všem o krok napřed. Lépe bruslili, napadali, stříleli.

Po gólu hráče UK Slavíčka ve vlastním oslabení nahradil Adama v bráně Trenčína Gašparovič. Změna v brankovišti nepřinesla žádné zlepšení a UK zvýšila náskok už na 4:1, když se prosadil přesnou střelou Krátký. První třetina skončila skvělým poměrem střel 20:5 pro pražskou univerzitu.

Navzdory několika dobrým zákrokům Gašparoviče nedokázal Trenčín vzdorovat a zcela podlehl soupeřově dominanci. Posledním „hřebíčkem do rakve“ slovenského týmu byl ve druhé třetině gól Tverďáka, který se prosadil ve vlastním oslabení 3 na 5. Matyáš Hložek potěšil svého slavného otce v hledišti, když skóroval po rychlém protiútoku. Hráči UK Praha si vypracovávali šance prakticky neustále, ale stav ve druhé třetině už zůstal nezměněn.

Hned v úvodu třetí třetiny dostali hráči UK výhodu hry v přesile 5 na 3, které také ihned využil kapitán týmu Hučko, když v čase 40:26 zvýšil na 7:1. Oba týmy si v poslední třetině dopřály několik přesilových her, ale nic dalšího se z nich nevyvinulo. Fuks pak posledním gólem ukončil od začátku jednoznačně vyznívající zápas na 8:1 pro Univerzitu Karlovu.

• Univerzita Karlova Praha – Vysoká škola managementu Trenčín 8:1 (4:1, 2:0, 2:0)