Vytisknout tuto stránku

V dalším kole Evropské univerzitní hokejové ligy UK Praha vyzvala válečníky z Prešova

pátek, 3. listopad 2017 18:02

Ani drsný název nepomohl týmu Warriors z Prešovské univerzity na Slovensku, aby v dalším kole Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) porazil dosud suverénní výběr Univerzity Karlovy. Hráči se střetli na domácím ledě UK ve Slaném v úterý 31. října.

valecnici

Domácí tým vlétl do utkání jako uragán a hned v první minutě se prosadil po přihrávce Petra Svobody útočník Lukáš Kasala, 1:0. Ve třetí minutě chytře obkroužil branku Marek Pulkrab a vybídl ke skórování Martina Slánského, který bez váhání zasunul puk za gólmana hostí Vladimíra Slivku, 2:0. O třicet vteřin později Svoboda ujel hostujícím obráncům a byl zastaven až za použití nedovoleného zákroku. Rozhodčí nařídili trestné střílení, které však hráč UK neproměnil. Domácí tým toho nemusel dlouho litovat, protože o necelé dvě minuty později přesně zakončil svým druhým gólem Martin Slánský po přihrávce Petra Nováka, 3:0. Rozparáděný Slánský navíc po třech minutách přidal další zásah a na svoje konto si připsal hattrick, kterého dosáhl hned v první třetině zápasu, 4:0.

Tým Warriors se nevzdával a snažil se zápas zdramatizovat. Po dlouhém pasu Martina Jesenského se dostal do samostatného úniku Filip Hrivňák, na brankáře UK Matěje Olivu nicméně nevyzrál. V deváté minutě fauloval domácí Lukáš Kasala a nabídl soupeři první přesilovou hru. Gólman Oliva ale šanci soupeřům na snížení rozdílu ve skóre nedal. Domácí tým odcházel do šaten za velmi příznivého stavu 4:0.

Trenér týmu UK Praha Pavel Brendl o přestávce motivoval hráče, aby udrželi koncentraci a pokračovali v aktivní hře. Jeho svěřenci ho vyslyšeli – zkušený hráč Petr Novák skóroval ihned po návratu na led, 5:0. Pokračující tlak zužitkoval o dvě minuty později Daniel Černý, když přesně zpracoval přihrávku Martina Molčíka, 6:0.

V jedenatřicáté minutě dostal příležitost v brance domácích Zbyněk Karda, který vystřídal Matěje Olivu. Druhou třetinu poznamenala řada nedovolených zákroků, především ze strany hráčů Prešovské univerzity. Při jedné ze šarvátek však dostal trest také Petr Novák z UK, kterého za úder hlavou poslal rozhodčí na střídačku až do konce zápasu. Třetinu zakončil proměněnou přesilovou hrou Jakub Kvaček, 7:0.

Poslední třetina se dohrávala už v mírnějším tempu. Z brankáře Zbyňka Kardy i přes nízký počet zásahů čišela jistota a udržel čisté konto až do konce zápasu. Hráči Univerzity Karlovy bezpečně kontrolovali hru a dovršili skóre „slepenými“ góly v rozmezí padesáti pěti vteřin Jakuba Březáka a Vladimíra Kopici na konečných 9:0.

Jak viděl zápas autor hattricku Martin Slánský?

„Do dnešního utkání jsme nastoupili bez dvou opor týmu, protože se museli věnovat studijním povinnostem, pro vyučující není ani univerzitní zápas omluvou. Ačkoli se Prešov krčí ve spodní polovině tabulky EUHL, k utkání jsme přistoupili zodpovědně. Prešovské hráče známe již z minulého roku a víme, že v lize nejsou do počtu. Především na domácí půdě už předvedli, že hokej jim rozhodně není cizí. Pro dnešní utkání převzal roli hlavního trenéra Pavel Brendl, který nám namaloval noty v kabině. Nakonec z toho vyplynula dobrá muzika, a to hlavně v první třetině. Za stavu 4:0 jsme sice trochu polevili a hráči Prešova chtěli ještě zvrátit výsledek utkání na svou stranu, ale proti byla dvojice brankářů Oliva a Karda. Výsledek 9:0 hovoří za mnohé. Jsem rád za každého člena týmu od kapitána Slavíčka až po kustoda Zdendu. Utkání jsme měli víceméně celé pod kontrolou a nepřipustili žádný kolaps. Děkujeme všem, kdo nám drželi palce!“

Autor: Michaela Příhonská, red.