Vytisknout tuto stránku

Obrazem: Karlovka ovládla Hokejovou bitvu, už poosmé

pátek, 12. listopad 2021

Osmkrát z deseti ročníků ovládli hokejisté Univerzity Karlovy tradiční Hokejovou bitvu univerzit. Naposledy, ve čtvrtek, porazili ve finále pražského turnaje výběr Vysoké školy ekonomické  (VŠE) 3:1. Zápasy sledovala zaplněná Tipsport arena v Holešovicích.

VS1 0417

Hokejové bitvy se tradičně účastní čtyři výběry pražských univerzit, které jsou nejprve nalosovány do semifinále. V něm výběr Univerzity Karlovy nastoupil proti České zemědělské univerzitě (ČZU) a zápas se v jeho prospěch zlomil ve druhé části hry (zápasy se hrají na dvakrát 15 minut). Za stavu 1:1 nejprve ve 23. minutě uspěl z dorážky Hozák a stejný hráč po dvou minutách přidal střelou bekhendem i třetí gól. Stav 3:1 pro UK vydržel až do konce.

VS1 9004VS1 9306

V zápase o prvenství v turnaji čekali na Karlovku hokejisté z Vysoké školy ekonomické, kteří v semifinále rozstříleli tým Českého vysokého učení technického (ČVUT). Finále začali lépe červeně vystrojení borci z UK, jenže Čížek v 7. minutě netrefil odkrytou bránu a po střele Volfa ve 12. minutě skončil puk jen na tyčce.

Ekonomové si pořádně zkomplikovali zápas ve 20. minutě, když během 21 vteřin putovali na trestnou lavici hned dva jejich hráči. Dvojnásobnou přesilovku využil Jakub Čížek a za další dvě minuty zvýšil Hozák na 2:0 pro UK. Necelé dvě minuty před koncem ještě utkání zdramatizoval Vaňát, nicméně 32 vteřin před koncem upravil na konečných 3:1 Čížek a Karlovka mohla opět slavit.

VS1 0112VS1 0358

Sestava týmu UK ve finále:
Novák (Jelínek) – Beran, Švejda, Hanuš, Havelka, Leština, Novák, Piskač – Arnošt, Hozák, Wojnar, Bořík, Čmejla, Jindra, Volf, Čížek, Husárik, Svoboda, Novák, Rendla.

Hokejisté Univerzity Karlovy vyhráli osm z deseti ročníků Hokejové bitvy. Neuspěli pouze v letech 2013, kdy prohráli ve finále s ČZU až na nájezdy, a roku 2018, kdy se do finále nedostali a vyhráli alespoň zápas o třetí místo. Loni se turnaj nekonal.