Vytisknout tuto stránku

Palachův pohár je náš! Karlovka vyhrála hokejovou ligu

úterý, 26. duben 2022

První kompletní ročník Univerzitní hokejové ligy (ULLH) ovládla Univerzita Karlova. Tým pod hlavičkou UK Hockey Prague vyhrál jak základní část soutěže, tak uspěl i v play off a získal prestižní Pohár Jana Palacha. Ve finále přehrál výběr Západočeské univerzity Plzeň.

DSC 8082

Univerzitní liga ledního hokeje (ULLH) byla založena v roce 2019, jenže kvůli koronavirové pandemii se u prvního ročníku neodehrálo play off (vítězem tak byl určen nejlepší tým základní části Engineers Prague) a v druhé sezóně se dokonce odehrála pouze dvě utkání, než byl celý ročník ukončen.

Až sezóna 2021/22 nabídla kompletní porci zápasů a tým UK Hockey Prague si vedl skvěle - v osmnácti zápasech základní části prohrál jen třikrát a do play off vstupoval z prvního místa. Viktor Martínek byl s 16 asistencemi nejlepším nahrávačem celé ligy, David Rudolph zase nejlepší ze všech ve statistice vstřelených a obdržených gólů při účasti na ledě (+22).

Ve čtvrtfinále hokejisté z Karlovky přestříleli borce z Ústí nad Labem, kterým ve dvou zápasech nasázeli 11 gólů. V prvním zápase semifinále jim sice střelecký prach na chvíli vyschl, když první zápas v Praze proti Univerzitě Palackého prohráli, nicméně v Olomouci sérii srovnali, a rozhodující duel doma vyhráli 3:2 v prodloužení.

DSC 4219DSC 4562

Prodloužení rozhodlo i první zápas finále, tentokrát však byli bohužel úspěšnější hokejisté Západočeské Univerzity s názvem Akademici Plzeň. Ti měli herně navrch i ve druhém utkání v Plzni, kdy ještě v polovině zápasu vedli o dvě branky. Pak ale nastal neskutečný obrat - Novák a Jindra nejprve ve druhé třetině skóre srovnali a v posledním dějství hosté přidali ještě tři branky a Pražané nakonec vyhráli 6:3.

Rozhodující duel celé sezóny se tak vrátil do Prahy a ve vršovickém Edenu sledovalo 1400 diváků obrovské drama. Necelé dvě minuty před koncem zápasu vedli Akademici 4:3, když David Jindra sebral puk na pravé straně útočné třetiny, prokličkoval až k brankáři a vyrovnal. O držiteli Poháru Jana Palacha tak rozhodlo až prodloužení, ve kterém Martínek skvěle uvolnil Dlabolu a ten střelou mezi kruhy poslal Karlovku k triumfu!

DSC 7135DSC 7523

Finále Univerzitní ligy ledního hokeje (ULLH) 2022:
UK Hockey Prague - Akademici Plzeň 2:1 na zápasy (2:3 v prodl., 6:3, 5:4 v prodl.)

V Evropské lize druzí!

Univerzita Karlova má hokejové zastoupení také v Evropské univerzitní hokejové lize (EUHL), která se hraje od roku 2013 a Univerzita Karlova ji v minulosti dokázala čtyřikrát vyhrát. V letošní konkurenci slovenských, polských a rumunských vysokých škol obsadil tým UK Praha po základní části druhé místo za suverénním Trenčínem. Postoupil tak rovnou do semifinále play off, kde si naši hráči ve dvou zápasech poradili s polským týmem Sabers Oswiecim.

IMG 6831IMG 9780

Druhé semifinále zvládl Trenčín rovněž ve dvou zápasech, když si poradil s Banskou Bystricou. A ve své krasojízdě bohužel tým zvaný Gladiators pokračoval i ve finále s UK. První zápasy na Slovensku Trenčín vyhrál gólem v poslední minutě 4:3, druhý rovněž doma 4:2, a ve třetím na stadionu pražské Hvězdy nedovolil Karlovce skórovat ani jednou (4:0).