Vytisknout tuto stránku

Hokejisté UK předvádějí v evropské lize skvělé výkony. Berou vítězství za vítězstvím

pátek, 5. prosinec 2014 15:42

Výběr UK vstoupil do nové sezony Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) ve skvělé formě. Za sebou má šest zápasů a šest vítězství. Naposledy porazil v Bratislavě v úterý 2. prosince slovenský tým Diplomats Pressburg vysoko 8:4. Nyní se chystá na rakouské soupeře, zápas proti UHT Dukes Graz si budou moci užít i univerzitní fanoušci, konat se totiž bude v úterý 9. prosince v podvečer na pražském stadionu Hvězda.

hokej693

Hokejisty UK naposledy prověřili bratislavští Diplomats Pressburg. První třetinu jednoznačně ovládl útočník UK Mikuláš Bícha, který v ní zaznamenal hattrick a mezi jeho góly Diplomats vklínili pouze snižující trefu na 1:2. Ve druhé části nabuzení hráči UK navýšili svůj náskok až na 6:1 a po čtyřiceti minutách hry platil stav 7:3. V závěrečné dvacetiminutovce ještě padlo po brance na obou stranách a UK si tak připsalo vítězství 8:4. Kromě Bíchova hattricku stojí za pozornost i výkon Petra Nováka, který přihrál na čtyři zásahy svého týmu.

Výkon výběru UK pochválil také trenér Jan Krégl. „Před zápasem jsme tohoto soupeře vůbec neznali a informace jsme měli jen od týmů, které už proti nim hrály. Zápas se pro nás navzdory několika slabším momentům vyvíjel dobře. Myslím, že jsme hráli pěkný útočný hokej, tím pádem jsme také několikrát chybovali vzadu a dali soupeři šanci skórovat. Ale celkově to kluci zvládli dobře,“ usmíval se.

Den před tím se výběr UK musel v Bratislavě vyrovnat také s loňskými finalisty EUHL, hráči Paneuropa Kings. A podobně jako loni, i letos je porazili. Na informační tabuli nakonec svítil výsledek 3:0 pro UK Praha. Výborný výkon během zápasu předvedl především brankář UK Vojtěch Vokatý.

Poprvé se proti slovenským týmům v tomto ročníku soutěže postavila UK Praha v úterý 25. listopadu. Na domácím ledě ve Slaném přivítala hokejisty UMB Banská Bystrica. První dvě třetiny se zdálo, že favorizovaná UK bruslí za dalším poklidným vítězstvím, v poslední třetině se však slovenští hráči vybičovali a nakonec svoje velké manko stáhli na rozdíl jediného gólu. UK Praha zuby nehty udržela vítězství 7:6.

Kdo by si chtěl užít atmosféru univerzitní hokejové ligy a nechce se mu cestovat nikam daleko, má šanci v úterý 9. prosince. Hokejový stadion Hvězda v Praze bude hostit zápas UK Praha versus UHT Dukes Graz. Vstup na zápas česko-rakouského duelu je zdarma.

• UK Praha – Diplomats Pressburg 8:4 (3:1, 4:2, 1:1)

• UK Praha – Paneuropa Kings 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

• UK Praha – UMB Banská Bystrica 7:6 (2:0, 3:1, 2:5)

V novém ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy bojuje o vítězství devět týmů z České republiky, Slovenska a Rakouska, které tvoří hokejisté studující na vysokých školách.