Vytisknout tuto stránku

Další krok k vítězství v lize. Hokejisté UK rozdrtili borce Masarykovy univerzity

sobota, 24. únor 2018 15:14

Hokejový výběr Univerzity Karlovy se rychle oklepal z poslední porážky v Evropské univerzitní hokejové lize (EUHL) a 14. února na pražském stadionu Hvězda ukázal, proč je úřadujícím šampionem soutěže. Hráči UK nepustili soupeře z Masarykovy univerzity k žádné větší akci a suverénně zvítězili s vysokým, šestibrankovým náskokem.

m693

Pro domácí to byl zápas, ve kterém měli znovu nalézt ztracenou formu ze základní části – a to se podařilo. V úvodu hrála obě mužstva koncentrovaně a vyvarovala se zbytečných chyb. V šesté minutě dokázal Petr Svoboda nenápadnou střelou překvapit původem izraelského brankáře brněnského týmu Nira Tichona, a dostat tak svůj tým do vedení 1:0. Od této chvíle to vypadalo, jako by na ledě bylo jen jedno mužstvo, Masarykova univerzita se trápila. Nebýt výborného výkonu jejího brankáře, byla by na konci první třetiny na výsledkové tabuli u pražského týmu vyšší číslice.

Ve druhé třetině pokračovala UK se stejnou razancí a jasnou převahou. Hned během prvních tří minut si vypracovali její hráči pět brankových příležitostí. Šestou korunoval zdar, když Václav Krudenc dorazil za bezmocného Tichona střelu Štěpána Veselého, 2:0. O šest minut později při hře čtyři proti čtyřem využila většího prostoru dvojice Martin Slánský, Lukáš Kasala a druhý jmenovaný pak úspěšně zakončil útok na bránu brněnských soupeřů, 3:0. Obranu Masarykovy univerzity postupně rozcupovali Václav Krudenc brankou z přesilové hry, Marek Pulkrab z krásné otočky kolem branky a sváteční střelec Vladimír Kopica, 6:0.

Brankář Nir Tichon si po této gólové smršti odešel odpočinout na střídačku, místo něho nastoupil Pavel Golasowski. Brněnští hráči na tuto třetinu nebudou rádi vzpomínat – zatímco inkasovali pět gólů, sami během vymezených dvaceti minut zaútočili na branku UK pouze třikrát. O vítězi zápasu bylo po druhé části hry v podstatě rozhodnuto.

Tým Masarykovy univerzity však nechtěl ze zápasu odejít se svěšenou hlavou a v poslední části utkání ukázal, že hokej hrát umí. Svůj talent tak mohl v bráně UK předvést také David Jelínek, který pochytal několik nebezpečných útoků. Nakonec se ale z gólu radovali opět hráči UK, když v polovině třetiny zvýšil Vladimír Kopica svým druhým zásahem v zápase na 7:0.

Masarykova univerzita se na závěr utkání přece jen dočkala alespoň jednoho čestného gólu. V padesáté páté minutě se prosadil bekhendovou střelou nejlepší hráč zápasu z MU Peter Bustin, 7:1. Rozdíl skóre se zastavil na šesti brankách a Univerzita Karlova pokořila ambiciózní tým z Brna ještě vyšším rozdílem než v jejich prvním utkání.

Hokejisté UK 2. února zahájili nadstavbovou část pátého ročníku EUHL. Ze základního kola ligy si nesou třicet jeden bod za devět výher, dvě výhry v prodloužení a jednu prohru. To je vyneslo do čela tabulky EUHL, kterou po základní části ligy opanovávají po celých pět let, kdy se turnaje účastní. Vítězství v základním kole navíc znamená výhodnou herní pozici pro další část sezony. Tým si také zajistil přímý postup do play-off (stejně jako jeho pět soupeřů – Engineers Prague, Paneuropa Kings, HC Masaryk University, Diplomats Pressburg, UMB Banská Bystrica).

V nadstavbové části čekají hokejisty další čtyři náročná utkání, která rozhodnou o pozici, z níž půjdou do play-off.

Autor: Josef Vošahlík; red.