Vytisknout tuto stránku

Tým UK vyhrál první ročník Evropské univerzitní hokejové ligy

pátek, 11. duben 2014 13:48

Hokejisté Univerzity Karlovy přehráli ve čtvrtek 10. dubna ve druhém finálovém zápase tým bratislavské Panevropské vysoké školy (PanEuropa Kings). Finálovou sérii ovládli poměrem 2:0 a stávají se tak historicky prvními vítězi Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL).

hokejisti693

Druhý finálový zápas se odehrál ve čtvrtek 10. dubna na zimním stadionu Hvězda v Praze. První třetinu zvládli lépe hosté z Bratislavy, kteří po dvaceti minutách drželi vedení 2:1.

Do prostřední dvacetiminutovky však Pražané vtrhli jako velká voda a ve 24. minutě už po trefách Křepelky a Herra vedli. Bratislavští hráči ještě dokázali rychle srovnat, ale krátce po polovině zápasu udeřil Křepelka znovu, a když se rychle po něm prosadil i Alexa, šlo se do šaten za stavu 5:3 pro UK. PanEuropa Kings se ještě nevzdali a ve 47. minutě snížili na rozdíl jediné branky, ovšem v čase 50:48 domácí uklidnil šestým gólem kapitán Petr Hučko. Do konce zápasu se pak již skóre 6:4 nezměnilo a hokejisté Univerzity Karlovy si tak mohli jako první v historii Evropské univerzitní hokejové ligy potěžkat trofej Lubomíra Sekeráše.

pohar350

Čtvrtečnímu zápasu předcházelo pondělní první finálové utkání mezi pražským a bratislavským týmem. I v něm se, tentokrát na ledě Bratislavy, radovala z vítězství Univerzita Karlova.

První finálovou sérii EUHL mezi UK Praha a PanEuropa Kings začali lépe Pražané, kteří v Bratislavě urvali vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. První polovina zápasu přitom patřila domácím Králům, kteří lépe bruslili a měli více šancí, ujala se však pouze dorážka Zvary z 26. minuty. Hráči Univerzity Karlovy poté přidali a ve třetí třetině otočili skóre. Ve 45. minutě vyrovnal Matěj Krátký a tři a půl minuty před koncem se při signalizovaném vyloučení trefil Lukáš Rovný. PanEuropě však stačilo na odpověď pouhých 10 vteřin, po kterých srovnal na 2:2 Fabo.

O vítězi duelu pak nerozhodlo ani prodloužení a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich se hned v první sérii prosadil kapitán UK Petr Hučko, naopak brankář Vokatý všechny tři pokusy domácích pochytal. Výběr UK se tedy v sérii hrané na dva vítězné zápasy hned po tom prvním ujal vedení a po druhém čtvrtečním vítězství slavil celkové prvenství v Evropské univerzitní hokejové lize.

Čtvrtek 10. 4. 2014
  • Univerzita Karlova – Panevropská vysoká škola Bratislava 6:4 (1:2, 4:1, 1:1)

Pondělí 7. 4. 2014
  • Univerzita Karlova – Panevropská vysoká škola Bratislava 3:2 po samostatných nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0)