Vytisknout tuto stránku

Tým UK Praha počtvrté zvítězil v Evropské univerzitní hokejové lize

úterý, 18. duben 2017 18:15

Ani v této sezoně nenašel hokejový výběr Univerzity Karlovy v Evropské univerzitní hokejové lize přemožitele. Boj o prvenství byl nicméně napínavý do poslední buly, tým UK našel velmi vyrovnaného soupeře z Univerzitou Mateje Bela v Banské Bystrici. Finálová série se proto vůbec poprvé v historii turnaje musela hrát na tři vítězná utkání.

hokej693

První utkání týmů, které bojovaly o vítězství v evropském turnaji, rozhodl až v 17. minutě prodloužení hraného tři na tři Václav Krudenc z UK gólem, jímž zápas uzavřel na 2:1. Výběr UK tak zahájil finálovou sérii na domácím ledě hned prvním vítězstvím. Druhé utkání skončilo opět po vyrovnané bitvě rozdílem jediné branky ve prospěch Univerzity Karlovy, když se domácím hráčům podařilo odskočit vždy na rozdíl jedné branky a díky tomu dovést toto utkání do vítězného konce v poměru 4:3. Rozhodující branku vstřelil kanonýr domácích Martin Slánský.

Série se stěhovala za stavu 2:0 ve prospěch týmu UK Praha na Slovensko na horký led banskobystrické UMB, kde se domácí chtěli pokusit o prodloužení série na maximální počet utkání, a dostat tak finálovou sérii zpět na led týmu z hlavního města ČR.

Třetí utkání bylo velmi bohaté na branky. Padlo jich rovných jedenáct, o vítězi však opět rozhodovala jen jedna jediná. Tentokrát se z triumfu radoval slovenský domácí tým, který v posledních deseti minutách zápasu předvedl neuvěřitelný obrat a třemi rychlými góly si vydobyl šanci bojovat dál o stříbrný pohár. Ten v předchozích třech sezonách vždy skončil v rukou hráčů UK Praha. Obrat UMB dokonal minutu před koncem důrazný Matúš Kamzík, který v utkání zaznamenal čtyři kanadské body a stal se klíčovým hráčem svého týmu na cestě za prvním vítězstvím v sérii.

Čtvrté utkání se konečným skóre vymykalo všem předešlým zápasům. Z týmu UMB byla cítit obrovská vůle zopakovat výsledek posledního utkání a množství vypracovaných šancí to dokazovalo. Všechny naděje domácích však rozbíjel vynikajícím výkonem brankář UK Praha Matěj Oliva, který naskočil do finálové série poprvé.

Utkání rozhodla druhá třetina a chyby v rozehrávce domácích, které potrestal Petr Novák. Tým UK se dostal do vedení 2:0 a sen o čtvrtém titulu v řadě se pomalu stával skutečností. Výběr UMB se ale nevzdával, a jak dokázal v předchozím zápase, poradil si i s dvoubrankovým mankem. Ve 44. minutě vykřesal jiskru naděje pro domácí Mendel snížením na 1:2. Drama v závěru čtvrtého utkání však rázně odmítli Petr Hučko a Lukáš Kasala, kteří získali pro tým z UK tříbrankový náskok. Gólem do prázdné branky při power play UMB pečetil třetí a rozhodující vítězství týmu UK Praha Petr Svoboda.

Po dramatických bitvách se pražskému týmu podařilo prodloužit svoji nadvládu v EUHL a navýšit počet získaných titulů na čtyři. Hokejisté UK jsou tak stále jediným výběrem, který od historicky prvního ročníku EUHL dokázal v každé sezoně odejít s pohárem v rukou, a potvrdil tím roli nejúspěšnějšího celku základní části a celé historie EUHL.

Autor: Michaela Příhonská, red.