Vytisknout tuto stránku

Hokejisté UK nedali rakouským hráčům šanci. Po pohodlném vítězství zůstaly body v Praze

pátek, 12. prosinec 2014 16:52

Výběr Univerzity Karlovy se nedal zastrašit v rámci Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) ani protihráči z Rakouska. V úterý 9. prosince se na zimním stadionu Hvězda Praha proti sobě postavily týmy UK Praha a nováčka soutěže UHT Dukes Graz. Pražané snadno splnili roli favorita, když už po první třetině vedli 7:1, a přestože ve zbytku utkání výrazně stáhli nohu z plynu, zvítězili 9:4.

hokej1

Od začátku utkání bylo jasné, kdo bude udávat tempo zápasu. Pražané na soupeře z Grazu vlétli jako stoletá voda a brankář Kofler přišel o čisté konto už na začátku čtvrté minuty, kdy ho v přesilovce překonal kapitán UK Petr Hučko. Tím domácí odstartovali obrovskou gólovou smršť a skóre mezi 6. a 12. minutou narostlo až na neuvěřitelných 6:0. Teprve pak se i hosté dostali trochu do hry, v čase 15:32 se dokonce radovali z gólu, krátce před přestávkou však hokejisté UK udeřili ještě jednou a po trefě Bíchy vedli na konci první třetiny už 7:1.

hokej2

Hned v úvodu druhé části dostali domácí možnost hrát dvojnásobnou přesilovou hru, kterou bleskově využil obránce Pečenka. V té chvíli se zdálo, že diváci na stadionu uvidí rekordní debakl v rámci soutěže, ale hráčům UK se soupeře zželelo a z nastoleného tempa velmi znatelně slevili. Další gól tak přišel až ve 34. minutě. Nejprve sice brankář Kofler pokryl trestné střílení, ovšem hned po následném buly dovršil hattrick Petr Hučko – 9:1. Poté se však dostali ke slovu i hráči UHT Dukes Graz, kteří přivítali brankáře Jana Srba, jenž v polovině duelu nahradil Vokatého, hned třemi slepenými zásahy.

Po čtyřiceti minutách tak platilo skóre 9:4, a protože se ve třetí třetině spíše už jen dohrávalo, skončil tímto výsledkem i celý zápas. Pro hosty jde nakonec o poměrně přijatelnou porážku vzhledem k tomu, že po první třetině prohrávali 7:1, a krátce po polovině zápasu dokonce 9:1. UK Praha i po sedmi zápasech zůstává bez ztráty bodu v čele tabulky, naopak celek z Grazu ji s jediným bodíkem i nadále uzavírá.

• UK Praha – UHT Dukes Graz 9:4 (7:1, 2:3, 0:0)

V novém ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy bojuje o vítězství devět týmů z České republiky, Slovenska a Rakouska, které tvoří hokejisté studující na vysokých školách.