Vytisknout tuto stránku

Mistři! Hokejisté UK vyhráli i druhý ročník evropské univerzitní ligy

čtvrtek, 16. duben 2015 13:08

Hokejisté Univerzity Karlovy po roce opět zažívají pocity vítězů Evropské univerzitní hokejové ligy. Ve druhém finálovém utkání, které se hrálo v Praze na Hvězdě ve středu 15. dubna, udolali celek UMB z Banské Bystrice jediným gólem a v sérii zvítězili 2:0 na zápasy. Rozhodující trefu celé sezony obstaral Karel Herr, který ve 46. minutě využil přesilové hry.

Hokejisté Univerzity Mateja Bela se viditelně poučili z tragické úvodní třetiny domácího zápasu, který se hrál v pondělí na Slovensku, a do odvety v Praze vstoupili mnohem koncentrovaněji. Hosté si v samém úvodu dokonce vyzkoušeli přesilovou hru, ale při ní jen rozchytali brankáře UK Vokatého. Ještě lepší příležitost dostal v 7. minutě tým UK, který hrál vylepšenou verzi početní výhody – tedy 4 na 3, tentokrát se však vyznamenal Bezek v brance UMB.

Oba gólmani kralovali i v dalším průběhu utkání, šance se totiž rodily jedna za druhou, Vokatý i Bezek však měli svůj den. Úvod druhé periody patřil díky dvěma po sobě jdoucím přesilovkám hokejistům z Banské Bystrice, při rovnovážném počtu hráčů zase byli o něco aktivnější Pražané, které hnala dopředu velmi slušně zaplněná tribuna stadionu Hvězda Praha.

Čekání na první gól ale pokračovalo i nadále, a to až do 46. minuty, kdy hrálo mužstvo UK další přesilovku. Slánský posunul puk na obránce Karla Herra a ten v čase 45:52 konečně zlomil Bezkovo kouzlo. Domácí se pak snažili přidat i pojistku, s postupujícím časem se však dopředu stále více tlačili i hokejisté UMB a svůj tým musel několikrát podržet Vokatý. V závěru utkání to hostující kouč Opáth zkusil i s prázdnou brankou a šesti bruslaři v poli. Domácí se ovšem náporu soupeře již ubránili, a po závěrečné siréně tak propukla jejich obrovská radost.

Hokejisté UK Praha po roce opět zažívají pocity týmu, který mohl zvednout nad hlavu Sekerášovu trofej.

• UK Praha – UMB v Banskej Bystrici 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Ve druhém ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy bojovalo o vítězství devět týmů z České republiky, Slovenska a Rakouska, které tvořili hokejisté studující na vysokých školách.