Vytisknout tuto stránku

Atleti UK z Akademického mistrovství odvezli dvacet medailí

pondělí, 14. leden 2019 13:43

amcr_2019a

Akademickým mistrovstvím republiky v halové atletice byla v pondělí 7. ledna zahájena na pražském Strahově halová atletická sezóna. V celkem jedenácti disciplínách zde závodily dvě stovky sportovců z 36 vysokých škol a fakult z celé republiky. Šampionát připravili pořadatelé z katedry atletiky FTVS UK a pro domácí atlety byl více než úspěšný.

Kvalitní výkony předvedli i atletky a atleti UK, kteří získali dvacet medailí, což je o deset medailí více než při loňském akademickém halovém šampionátu.

Strahovská hala byla svědkem výborných výkonů jak v běžeckých, tak i technických disciplínách. Dva nejhodnotnější výkony jsme zaznamenali v běhu na 400 metrů, když Marcela Pírková z VUT Brno pokořila hranici 55 sekund časem 54,26 sekundy. Podobně tomu bylo také na mužské čtvrtce, kde Vít Müller (ČZU) na začátku halové sezóny zaběhl kvalitní čas 48,18 sekund. O velmi dobrou úroveň tohoto mistrovství se zároveň postarali někteří čeští reprezentanti, například běžci Kristina Mäki a Jan Veleba nebo vícebojaři Jan Doležal a Jiří Sýkora.

Kvalitní výkony předvedli i atletky a atleti UK, kteří získali dvacet medailí, což je o deset medailí více než při loňském akademickém halovém šampionátu. Dvojnásobné vítězství zaznamenal ve skokanských disciplínách student Matematicko-fyzikální fakulty Matěj Ščerba, který ve skoku o tyči ani skoku dalekém nenašel přemožitele. Dominantní disciplínou atletek UK byl vrh koulí, když stupně vítězů kompletně obsadily Adéla Korečková (Fakulta humanitních studií), Veronika Bártová (Pedagogická fakulta) a Martina Píšová (Přírodovědecká fakulta).

V běhu zářily sestry Dvořákovy

Velice se dařilo dcerám trojnásobného mistra světa a bývalého světového rekordmana v desetiboji Tomáše Dvořáka, které obohatily rodinnou sbírku o další čtyři medaile. Úspěšnější byla Kateřina, reprezentantka Pedagogické fakulty, která zvítězila v běhu na 60 metrů překážek a obsadila stříbrnou příčku ve skoku vysokém. Barbora, hájící barvy Přírodovědecké fakulty, skončila po vyrovnaném souboji s brněnskou Pírkovou o jednu setinu sekundy druhá na trati 60 metrů a navíc vybojovala bronzovou medaili na 60 metrů překážek. Dvě medaile získal také sprinter FTVS Vojtěch Kudrnáč – nejprve doběhl třetí na 60 metrů a stříbro přidal ve štafetě na 4 × 200 metrů.

Vítězství v soutěži družstev obhájila z loňska se ziskem 103 bodů pražská ČVUT. Na pořadatelský tým z FTVS zůstalo díky 71 bodům páté místo, v součtu bodů všech startujících z jednotlivých fakult Univerzity Karlovy by ale našim atletům patřilo díky 294 bodům suverénní první místo.