Vytisknout tuto stránku

O víkendu sportovně zazářili plavci, veslaři i volejbalisté UK

pondělí, 20. červen 2022 07:19

Další hromady medailí přidali do svých sbírek studenti Univerzity Karlovy během uplynulých tří dnů na Českých akademických hrách v Českých Budějovicích. Individuálně se jim dařilo především v plaveckých soutěžích a veslařských závodech, vyhráli též florbalový turnaj žen a mužský volejbal. I díky jim Karlovka stále vede pořadí univerzit před Masarykovou univerzitou v Brně a Univerzitou Palackého v Olomouci.

IMG 2687

V pátek lovili sportovci UK z krásného plaveckého bazénu na Sokolském ostrově jednu medaili za druhou. Naprostým fenoménem se stala Dominika Geržová z FTVS UK, jež ke dvěma zlatům ze závodů s ploutvemi přidala dalších šest medailí (!!!) z klasických disciplín: čtyři z individuálních závodů a dvě se štafetami.

IMG 1438Pozadu nezůstal ani další student téže fakulty Ondřej Gemov, jenž v pátek vyhrál závod na 100 metrů motýlek a 400 metrů polohově a v dalších čtyřech závodech skončil druhý včetně dvou štafet. Na loňských ČAH Gemov získal „jen“ čtyři medaile (třikrát zlato, jednou stříbro), a byl tak nejúspěšnějším reprezentantem Univerzity Karlovy.

Čtyři medaile letos v plavání vybojovala Lucie Zubalíková ze 3. lékařské fakulty UK, když byla třikrát druhá a jednou bronzová. Všichni tři výše jmenovaní byli součástí stříbrných štafet na 4x50 metrů polohově a 4x50 metrů volný způsob, tím čtvrtým v obou úspěšných štafetách byl Daniel Tikovský (opět z FTVS).

O zlatý úspěch v kolektivních sportech se postaral volejbalový tým mužů, který prošel turnajem bez ztráty jediného setu. Finále proti Vysokému učení technickému Brno (VUT) vyhráli jednoznačně 3:0. Tým nastoupil v tomto složení: Viktor Bergmann, Martin Fikar, Jan Svoboda, Matěj Šupka, Tomáš Dlouhý, Pavel Horák, Jiří Toman (všichni FTVS UK), Michal Nekvinda (2. LF UK), Jiří Kotal (MFF UK) a Jakub Heřman (3. LF UK).

IMG 1917IMG 2110

Triumf slavily v Českých Budějovicích také naše florbalistky, které si v nedělním finále turnaje poradily s brněnskou Masarykovou univerzitou. Družstvo Karlovky nastoupilo v tomto složení: Tereza Bočková (FTVS a PřF), Kateřina Kovaříková, Veronika Bašová, Kristýna Gocová (všechny FTVS), Karolína Hašlová, Iva Benešová (obě PřF), Eliška Nová, Natálie Višvaderová (obě 1. LF), Tereza Pitterlingová, Johana Vrbová (obě PF), Karolína Vachušková (FSV), Tereza Peštová (FHS), Lucie Kisugite (PedF), Tea Mažáryová (MFF).

Futsalisté Univerzity Karlovy zakončili svůj turnaj na čtvrtém místě, když v zápase o bronz prohráli se Západočeskou univerzitou v Plzni (ZČU).

IMG 1578IMG 1669

Sobota patřila především veslování a i na Vltavě byli závodníci Univerzity Karlovy k nezastavení. Jaroslav Hellebrand z FTVS přidal ke zlatu z individuálního závodu i dvě bronzové medaile na „čtyřkách“. Tam byl členem týmu i další student FTVS Jan Chládek, který na singlu končil třetí.

Bronzová byla taktéž Nikola Vičíková, rovněž z Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, a do své sbírky přidala i dvě stříbrné medaile ze čtyřveslic. Dvakrát stříbrné na „čtyřkách“ (ženy a mix) byly také Nella Martincová (PedF UK) a Zuzana Nečasová (1. LF UK). Sportovní soutěže pokračují i v začátku tohoto týdne.