Chcete být odborníkem na výživu? Tady je návod

pátek, 19 duben 2013 11:16

Každý chce dnes žít zdravě, ale jen málokdo ví, jak na to. Přejídáme se, jíme nesprávně, naše strava je nevyvážená. Kdo chce mít v téhle věci jasno, či kdo by dokonce chtěl působit jako výživový poradce, tomu je určen obsažný kurz, který pořádá Fakulta tělesné výchovy a sportu UK a ve kterém přednášejí renomovaní odborníci.

salat693

Kurz nazvaný Výživa a výživové poradenství poskytne zájemcům veškeré potřebné informace, jak jíst správně a zdravě, jak stravu modifikovat v případě, že jste vysoce aktivní sportovec či naopak člověk omezený nemocí. Kurz vyškolí absolventy nejen tak, že jsou posléze schopni pomoci sami sobě, ale zvládnou poradit na adekvátní úrovni i dalším lidem.

Kurz obsahuje v devadesáti hodinách výuky téměř vše, co ke své práci výživový poradce potřebuje znát: základy biochemie i fyziologie, obecné prvky výživy člověka, specifika sportovní výživy, otázku výživových doplňků. Ke slovu se dostane i výživa v různých věkových obdobích či v těhotenství. Součástí kurzu jsou také bloky zacílené na klinickou výživu, tematiku potravinářství či v současnosti tolik diskutovanou alternativní výživu – vegetariánství či veganství.

Posluchači se také dozví, podle jakých tělesných kritérií určit správnou výživu pro konkrétního jedince, jaké konkrétní výživové programy existují, jak pracovat s klientem nebo jak je potřeba postupovat při poruchách příjmu potravy.

Jednotlivá témata jsou posluchačům předkládána v deseti- a pětihodinových blocích, celý kurz je tvořen teoretickou i praktickou částí, nakonec se skládá závěrečná zkouška. Kurz je určen nejen ke zvýšení profesní úrovně kondičních a osobních trenérů, fitness instruktorů a dalších specialistů, ale poskytuje i správné a vědecky ověřené informace všem sportovcům a zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří se chtějí dané oblasti věnovat či se v ní jen orientovat.

Kurz proběhne ve dvou termínech, od 13. do 16. června 2013, nebo od 22. do 25. června 2013. Cena kurzu je 7500 Kč, koná se v budově Fakulty tělesné výchovy a sportu UK v Praze 6 – Vokovicích, ulice José Martího 31. Přihlášky je potřeba zaslat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Pro mimopražské je možné zajistit ubytování ve fakultním hostelu, v areálu je také možnost stravování, lze využít i četná sportoviště. K dispozici jsou odborné laboratoře a specializovaná knihovna.

Více informací najdete na www.ftvs.cuni.cz, konkrétně ZDE.

Autor: FTVS UK
Foto: red.

Sdílejte článek: