• Vyhledat
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
 • RSS
 • Vyhledat
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
 • RSS
 •  

Na startu dokonale nalíčená. A pak se vrhne s kolem do bláta

Autor : Jitka Jiřičková
Foto: archiv Terezy Neumanové
čtvrtek, 29 říjen 2020 14:48

Studentka PedF UK Tereza Neumanová je ženou kontrastů. Kolo je teď její život, ale jednou by chtěla učit. Miluje divokou jízdu v blátě, ale před každým závodem si pečlivě nanese make-up. Loňský rok hodnotí kvůli zdravotním problémům jako psychicky nejtěžší, přitom v něm získala dva tituly mistryně republiky.

Aquatlonista s chutí pomáhat lidem

Foto: Vladimír Šigut
středa, 14 říjen 2020 08:52

Šimon Kobližek je prvním studentem, jemuž Farmaceutická fakulta v Hradci Králové UK umožnila individuální studijní plán z důvodu sportovních aktivit. Sbírá totiž medaile v triatlonu i aquatlonu. Jednou by se chtěl sportem živit, pokud by to ale z nejrůznějších důvodů nevyšlo, bude pracovat třeba v lékárně.

Stoklasová: Lepší výkon podávám, když jedu pro někoho

Autor:
Foto: René Volfík, archiv L. Stoklasové
úterý, 06 říjen 2020 09:51

Mistrovství Evropy ve veslování na trenažéru vyhrála i s odhozenými berlemi, před pár dny se podruhé za sebou radovala z vítězství na Univerzitních osmách. Rozhovor s veslařkou Lucií Stoklasovou proběhl na dálku. Zrovna byla totiž jako instruktorka na škole v přírodě, kde se starala dětem o program. 

Neslyšící Lenka Bosáková si plní svůj životní sen

Foto: René Volfík
pondělí, 21 září 2020 17:01

Verdikt, že má problém se sluchem, oznámili lékaři rodičům Lenky Bosákové až ve dvou letech. I když už před tím jim bylo podezřelé, že holčička moc nemluvila, spíše si „mumlala“ jen pro sebe a nereagovala na mnohé zvukové podněty. 

V karate rostete fyzicky i osobnostně, říká medička Kašparová

Foto: Vladimír Šigut
středa, 16 září 2020 09:59

Anna Kašparová zvládá vedle náročného studia medicíny na LFHK UK také karate na špičkové úrovni. Její zatím největší úspěch je první místo na mistrovství světa v roce 2019, které zvládla těsně před nástupem na vysokou školu. Přitom se ho ani nechtěla účastnit. 

Fotbalem napříč vírou. Kališníci hrají i pomáhají

Autor:
Foto: René Volfík, archiv Š. Mejšnera
pátek, 11 září 2020 13:04

Studenti českých teologických fakult nemají mnoho příležitostí, jak se společně potkávat a diskutovat. O možnost vídat se i na poněkud neformální úrovni usilují už delší dobu studenti Husitské teologické fakulty. Prostřednictvím vzájemných klání ve fotbale.

Náboženskou pouť nemusíte odchodit, Vojtěch Razima za modlitbou i běhá

Autor:
Foto: archiv V. Razimy
středa, 09 září 2020 16:25

Když se řekne náboženská pouť, vybaví si asi většina z nás unavené poutníky s batohem a turistickou holí kráčející krajinou od jednoho kostela k dalšímu. Vojtěch Razima sám několik takových poutí absolvoval. S kamarádem si však navíc vymysleli i svoji variantu, jak se dostat na posvátná místa – doběhnout tam.

Petr Stránský bere vzpírání i jako přípravu na práci lékaře

Foto: Český svaz vzpírání, archiv Petra Stránského
pátek, 04 září 2020 13:28

Podávat výkony pod určitým tlakem, a to jak na akademické půdě nebo na vzpěračském prkně, bere částečně jako přípravu na svoji budoucí profesi. V seriálu Sportovci UK se seznamte s Petrem Stránským, reprezentantem ČR ve vzpírání a studentem Lékařské fakulty v Plzni UK.

Michaela Hrubá se chystá odrazit ještě výš

Foto: René Volfík, archiv Michaely Hrubé
pátek, 28 srpen 2020 22:19

Od patnácti let se pohybuje ve vysoké atletice. Vždyť už dokázala flopem překonat laťku ve výšce 195 centimetrů. Seriál Sportovci UK přináší rozhovor s Michaelou Hrubou, studentkou Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, která po roční zdravotní pauze touží po atmosféře velkých závodů.

S Lenkou Štěrbovou (nejen) přes kanál La Manche

Foto: Vladimír Šigut, archiv Lenky Štěrbové
pondělí, 17 srpen 2020 16:02

Plave od svých čtyř let. Jako dosud jediná v šestnácti letech pokořila kanál La Manche. Seriál Sportovci UK přináší rozhovor s Lenkou Štěrbovou. Dálkovou plavkyní a studentkou 3. lékařské fakulty UK, která chtěla létat helikoptérou. A která na konci své sportovní kariéry možná zkusí přeplavat kanál „na jeden zátah“, tedy z Anglie do Francie a zpět…

Nejrychlejší vysokoškolák Štěpán Hampl pomýšlí na Tokio

Foto: Vladimír Šigut, Denisa Kisialová
středa, 05 srpen 2020 10:38

Je naším nejrychlejším vysokoškolákem. Má na to i „papíry“, 13. ledna 2020 si z finále hladké šedesátky v hale na Strahově odnesl titul akademického mistra ČR, nejkratší sprint vyhrál časem 6,77 s. Seriál Sportovci UK tentokrát přináší setkání se Štěpánem Hamplem, běžcem, který umí stovku za 10,36 s.

Tvrdohlavá Tereza Kmochová se pro lyžování narodila

Foto: Vladimír Šigut, Jaroslav Klein, Josef Štěpán, archiv Terezy Kmochové
úterý, 04 srpen 2020 23:21

Je výjimečná, takřka ve všem se jí daří. Vystudovala biologii a imunologii na Přírodovědecké fakultě UK, v čase pandemie testovala vzorky koronaviru a v alpském lyžování sbírá medaile jednu za druhou. Tereza Kmochová navíc dokáže odezírat ze rtů, a umí to i v angličtině. Seriál Sportovci UK přináší seznámení s nejlepší neslyšící lyžařkou světa.

Islanďané zahraniční studenty vítají. Výuka se však hodně liší

Autor : FF UK
Foto: archiv A.Zvolské a T.Pazderové
pátek, 31 červenec 2020 11:59

Studentka sociologie Aneta Zvolská a studentka didaktiky anglického jazyka Tereza Pazderová z Filozofické fakulty UK strávily několik měsíců z minulého semestru na univerzitě Háskoli Íslands v Reykjavíku. A podělily se se svými postřehy nejen z výuky na Islandu.

Lucie Ledvinová hodlá být lékařkou relaxující s hokejkou

Foto: René Volfík, archiv Lucie Ledvinové
středa, 29 červenec 2020 10:36

Původně chtěla být baletkou a tancovat v piškotech. Místo toho, může za to bratr, už devatenáct let běhá po hřišti v krátké sukénce a s podivně zahnutou hokejkou. Seriál Sportovci UK dnes přináší setkání s Lucií Ledvinovou, hráčkou pozemního hokeje extraligového „A“ týmu SK Slavia Praha.

Hokejem žiju, ale pořád se snažím mít záložní plán

Autor:
Foto: Jiří Novák, Ronald Hansel
pondělí, 20 červenec 2020 12:49

Po takřka čtyřech měsících znovu obul brusle a vyjel s hokejisty Slavie Praha na plochu zimního stadionu v Edenu. Stejně jako řada dalších sportovců, musel i Jaroslav Brož kvůli pandemii koronaviru ukončit poslední sportovní sezónu předčasně. Juniorský reprezentant a student FTVS UK je prvním, koho představujeme v seriálu "Sportovci UK".

Strana 1 z 4
 • Forum 51 3/2020

  Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

 • Forum EN8 1/2020

  Readers of Forum EN can read the latest issue or older ones in our complete online archive. If you have ideas for an interesting story, please contact us.