Články dle značky: Audio

Rok 2023 sice nepatřil pro Univerzitu Karlovu k nejsnazším, ale přesto zaznamenala mnoho úspěchů a neztratila nic z tolik potřebné vnitřní dynamiky. Výzkum, výuku i plnění třetí role UK hodnotí ve svém ohlédnutí úřadující rektorka prof. Milena Králíčková. 

Projekty zahraniční spolupráce jak s Velkou Británií, tak Tchajwanem, Izraelem, Ukrajinou nebo africkými zeměmi charakterizuje a o jejich poslání hovoří v pořadu Stop-time prorektorka pro zahraniční záležitosti Univerzity Karlovy prof. Eva Voldřichová Beránková. Pořadem provází Martina Vrbová. 

Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková v pořadu Stop-time uvažuje nad aktuálním významem a odkazem 17. listopadu. Zároveň odpovídá na dotazy studentů, jak ve vztahu ke Dni boje za svobodu a demokracii a Mezinárodnímu dni studentstva, tak v souvislosti s aktuálním děním v ČR a ve světě. 

Bez úzké mezinárodní spolupráce nejsou v současnosti kvalitní vzdělání a věda představitelné. Projekty internacionalizace UK přibližují Martina Kotasová Ferreira, koordinátorka podpory internacionalizace a cizojazyčných studijních programů, a Lenka Henebergová, členka kolegia rektorky pro sociální záležitosti a udržitelný rozvoj. 

V závěrečném díle podcastové série Stop-time v končícím akademickém roce odpovídá rektorka UK Milena Králíčková na dotazy posluchačů, jež se vztahují k odvysílaným pořadům. Vrací se mimo jiné k ekonomické problematice. Moderuje Luboš Veverka.

Jak uspořádat uměleckou výstavu tak, aby byla atraktivní pro návštěvníky i vystavovatele pomáhá studentům KTF UK seminář Crashtest, který funguje už dvanáctým rokem. Povídali jsme si o něm s garantem a vyučujícím Milanem Pechem.

Bohumil Němec patřil mezi nejvýznamnější české vědce 20. století. Výjimečnou osobnost, rektora Univerzity Karlovy a botanika přibližují Viktor Žárský a Tomáš Hermann u příležitosti konference na Přírodovědecké fakultě UK.

Zajímá vás umění a chodíte rádi na výstavy? Co si nenechat ujít, vám mohou poradit i Kunsthistoričky – podcast, který vedou dvě studentky z Katolické teologické fakulty UK Adéla Šatalíková a Klára Heřmánková.

Která lékařská fakulta je nejlepší? Jak se naučit učit? Jsou teologické fakulty jen továrnou na faráře? Proč jsou bioinformatici superhrdinové? I na tyto otázky (nejen) středoškolákům a středoškolačkám odpovídá podcastová série Pod čepicí UKa! 

Od letošního 1. ledna má Univerzita Karlova svoji první ombudsmanku. Stala se jí Kateřina Šámalová. Proč se specialistka na oblast sociální ochrany zranitelných osob a odborná asistentka na Filozofické fakultě UK rozhodla stát se obhájkyní spravedlnosti? Poslechněte si ji v podcastu Forum Radio.

Členové vedení Univerzity Karlovy analyzují a komentují aktuální témata v podcastové sérii Stop-time. Jak udržovat kontakt s absolventy ze zahraničí? Čím se zabývá Nadační fond UK? Důležité téma v novém díle rozvíjí rektorka UK Milena Králíčková.

Členové vedení UK komentují aktuální témata v podcastové sérii Stop-time. Trvale udržitelný rozvoj a rovné příležitosti jsou předmětem častých debat. Jak je uvádí do praxe Univerzita Karlova? Proč je UK Point mnohem víc, než jen studentská kartička? Hovoří členka kolegia Marie Vymazalová.

Strana 1 z 7