Články dle značky: Sportovci UK

Celkem 113 sportovců vyslala Česká republika na letní olympijské hry v Paříži. V elitním nominačním výběru je i dvanáct sportovců, kteří v současnosti studují na Univerzitě Karlově. Největší sportovní událost roku začíná v pátek 26. července.

Na Českých akademických hrách hostila Technická univerzita v Liberci více než 1600 sportovců z 38 vysokých a vyšších odborných škol. Nejúspěšnější byli studenti a studentky Univerzity Karlovy, druhé místo obsadil výběr Masarykovy univerzity a na třetím místě se umístilo ČVUT.

Matyáš Kubíček je úspěšný český plavec, kterého ale při běžných závodech v bazénu neuvidíte. Student Institutu ekonomických studií (IES) na Fakultě sociálních věd je totiž akademický mistr světa v ploutvovém plavání.

Věnuje se vrcholovému sportu, a ještě je úspěšnou studentkou vysoké školy. Valentýna Solařová pokukuje po místě v reprezentačním týmu veslařů a veslařek, a obdržela cenu pro nejlepšího absolventa lékařských programů UK za akademický rok 2022/23.

Posádka žen pod hlavičkou Univerzity Karlovy obhájila prvenství ve veslařském závodě Univerzitní osmy. V Praze na Vltavě předčila posádku České zemědělské univerzity (ČZU). Mezi muži obsadila Karlovka druhé místo za vítězným týmem z ČZU.

V pátek 10. května vyvrcholil první ročník soutěže univerzitních týmů UNI 2024 Match Play, kdy se smíšené golfové týmy univerzit utkaly ve formátu každý s každým. Univerzita Karlova obsadila první dvě příčky v celkovém pořadí.

Univerzitními mistry v ledním hokeji pro rok 2024 jsou hráči týmu UK Kings Prague, když ve finále soutěže porazili Akademiky Plzeň 3:0 na zápasy. Rozhodující třetí vítězství 7:4 vybojovali v pondělí večer v Plzni a pohár Jana Palacha pro hokejové mistry získala Univerzita Karlova podruhé v historii.

Pro sportující mediky z Lékařské fakulty v Plzni UK byl rok 2023 nabytý řadou událostí. Mnohé měly charitativního ducha, jako třeba hokejová Bitva o Plzeň nebo Rivalita stranou. Jak jsou na tom budoucí lékaři s fyzickou kondicí a chutí sportovat?

Říká se mu Perun. S tímto slovanským bohem hromů a blesků se seznámil celý svět, když s Davidem Schweinerem vyhráli mistrovství světa v plážovém volejbale. Ondřej Perušič vedle vrcholového sportu vystudoval také Právnickou fakultu UK a nyní je studentem Filozofické fakulty UK.

Přátelství na celý život, disciplína a odhodlání jít si v životě za svým snem – to je oč tu běží a co vrcholový sport – aerobik – dal Báře Bucháčkové, Hance Malánové a Lucii Karáskové, studentkám všeobecného lékařství na Lékařské fakultě v Plzni UK.

Redakce magazínu FORUM i v roce 2023 dělala vše pro to, aby čtenářům nejen z prostředí Univerzity Karlovy přiblížila dění na největší a nejstarší české univerzitě. Představili jsme vám během roku stovky zajímavých tváří a projektů, i řadu neobvyklých oborů nebo míst.

Zahlédnout jste ji mohli v televizi. Osobně se s ní setkáte nejspíše na Klinice rehabilitačního lékařství 1. lékařské fakulty UK, ale taky může vyučovat. Pokud tedy zrovna netrénuje nebo nebojuje o body do žebříčku nejlepších světových ženských týmů: Kristýna Plevová je česká reprezentantka v sedmičkovém ragby.