FTVS UK pořádá příměstský tábor i pro handicapované děti

čtvrtek, 29 červen 2017 18:17

I handicapované děti si budou moci užít sportování a zábavu na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK. Fakulta se už pátým rokem otvírá na celé léto dětem a připravuje pro ně týdenní příměstské tábory. Letos poprvé bude jeden z nich určen i malým sportovním nadšencům se specifickými tělesnými potřebami.

hendicap693

Hlavním lákadlem příměstských táborů FTVS UK je to, že si děti během týdne, který stráví na sportovištích fakulty i výlety po okolí, vyzkoušejí aktivity, k nimž se běžně nedostanou. Zvlášť to platí právě pro handicapované. Pod dohledem studentů oboru aplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami zjistí, jaké sporty jsou pro ně nejvhodnější a také nejzábavnější.

Do integrované skupiny se mohou hlásit děti s poruchami zraku, tělesným postižením nebo vývojovou dysfázií a také jejich sourozenci či kamarádi. „Program budeme připravovat na míru dětem, sestavovat ho budeme až podle toho, kdo se nám přihlásí, zda to budou děti spíše tělesně, nebo třeba zrakově postižené. Naše svěřence se budeme navíc snažit připojit i k ostatním skupinkám, plánujeme společné výlety a hry,“ vysvětlila Karolína Turková, jedna ze studentek, jež se bude o děti starat a která se v rámci své bakalářské práce zabývá právě tím, jak úspěšně zorganizovat tábory pro zdravotně handicapované.

Sportovní léto určené dětem od 6 do 15 let se koná na fakultě po týdenních cyklech od poloviny července až do konce srpna. Jeho kapacita už je téměř naplněna. V integrované skupině je však stále dostatek volných míst. Tábor pro handicapované děti se bude konat od 31. července do 4. srpna každý den vždy od 8 do 17 hodin. Rodiče dětí za něj zaplatí 2500 korun.

Chcete své děti přihlásit na některý ze sportovních příměstských táborů FTVS UK? Veškeré potřebné informace a kontakty najdete ZDE.

Autor: Helena Zdráhalová
Foto: Thinkstock

Sdílejte článek: