Na Českých akademických hrách budou o medaile bojovat tři stovky studentů UK

pondělí, 16 červen 2014 10:46

Nikola Sudová, Jiří Magál nebo Aleš Razým. Česká sportovní reprezentace přijede podpořit studenty, kteří se přihlásili na 13. ročník Českých akademických her. Největší sportovní vysokoškolská událost roku se uskuteční od 22. do 27. června. Organizaci her po Fakultě tělesné výchovy a sportu UK letos převzala Technická univerzita v Liberci, kde se také budou konat všechna sportovní klání. Univerzitu Karlovu budou na hrách zastupovat téměř tři stovky studentů.

foto693

Na Českých akademických hrách budou k vidění nejen tradiční kolektivní a individuální sporty, ale i takové zvláštnosti, jakou jsou frisbee, závod dračích lodí nebo turnaj v kuželkách. Na hry se přihlásilo na dva tisíce vysokoškolských studentů, z Univerzity Karlovy pojede do Liberce 293 sportovců. „Zapsaní jsou ve 40 z celkových 54 sportů. Nejvíce reprezentantů máme přihlášených v pohybových skladbách, kde je zapsáno 45 studentek a studentů. Druhou nejpočetnější skupinou budou atleti s 33 zástupci,“ upozornil Ing. et Mgr. Miloš Fiala, Ph. D., z Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, který je hlavním koordinátorem výpravy Univerzity Karlovy.

České akademické hry se konají pravidelně jednou ročně, v jejich organizování se jednotlivé školy střídají. Určené jsou českým i zahraničním studentům tuzemských vysokých škol, fandit sportovcům však může přijít široká veřejnost. Té je otevřen i doprovodný program. V areálu libereckých kolejí na Harcově se uskuteční v pondělí 23. června nejen slavnostní zahájení her, po celou dobu jejich konání se tam bude večer co večer konat také řada koncertů a soutěží.

„Doprovodný program bude probíhat každý den od 17 do 22 hodin jako open-air festival. Denně se představí minimálně jedna studentská kapela, která bude soutěžit o možnost zahrát si na festivalu Benátská noc. Na Harcově budou také uveřejňovány průběžné výsledky zúčastněných vysokých škol a v neposlední řadě také slavnostně vyhlašováni vítězové jednotlivých sportovních disciplín, které se ten den uskutečnily. Po 22. hodině bude následovat doprovodný program ve studentském klubu S-Club,“ zve diváky Ing. Zdeněk Žďánský z tiskového oddělení Českých akademických her.

Podpořit vysokoškoláky přijedou i reprezentanti České republiky v různých sportovních disciplínách. Účast zatím přislíbila trojice sportovců, která se účastnila posledních zimních olympijských her v ruském Soči – boulařka Nikola Sudová a běžci na lyžích Jiří Magál a Aleš Razým.

Program sportovních utkání i doprovodného kulturně-zábavního programu Českých akademických her najdete ZDE.

Autor: Helena Zdráhalová
Foto: red.

Sdílejte článek: