Hokejisté UK vykročili za obhajobou titulu v evropské lize vítězstvím nad nováčkem soutěže

čtvrtek, 6. listopad 2014 15:13

V pondělí 3. listopadu začal pro hokejisty Univerzity Karlovy druhý ročník Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL). Svou pouť za obhajobou titulu zahájili domácím soubojem s nováčkem z Plzně, na jehož střídačce stál v pozici trenéra bývalý dlouholetý útočník extraligové Plzně Pavel Vostřák. Hostující Akademici drželi krok pouze v úvodních sedmi minutách. Poté se tým UK prosadil třikrát během čtyř minut a o vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Celek UK nakonec snaživému soupeři nepovolil ani čestný zásah a připsal si do tabulky soutěže první dva body za vítězství 6:0.

hokej693

Obhájce titulu v EUHL, UK Praha, představil ve svém premiérovém zápase sezony několik nových tváří. Možná i proto začal duel proti nováčkovi soutěže, plzeňským Akademikům, opatrněji. Přesto si i v úvodu domácí vytvářeli větší šance. Hybner trefil pouze dobře vyjetého brankáře Smejkala a po Bíchově akci hostujícího gólmana zachránila tyč. První gól výběru UK v nové sezoně zaznamenal obránce Filip Švaříček. Hned o 46 sekund později navíc gólman akademiků Smejkal propustil nenápadnou střelu Dominika Nováka. Nezkušení Akademici v té chvíli zakusili, jaký je rozdíl mezi nimi a loňskými vítězi EUHL, a ve 12. minutě inkasovali ještě jednou, když na konci zdařilé přesilovkové kombinace domácích stál Lukáš Rovný, který zakončil do poloodkryté klece.

Poté se domácí brankostroj přece jen zadrhl, a ještě v první třetině mohl dokonce snížit Fiala, který se dostal do velké šance ve vlastním oslabení, trefil se však pouze do připraveného brankáře UK Jaroslava Brázdila.

Také po pauze snaživí Západočeši dlouho odolávali. Vydrželi to až do 33. minuty, kdy šli do dvojnásobného oslabení a domácí nabídnutou příležitost využili prostřednictvím Matúše Baláže. V pokračující klasické výhodě pak zvýšil už na 5:0 Aleš Hybner.

Do třetí třetiny vyměnil hostující celek brankáře, místo Smejkala se mezi tyče postavil Kudrna. Výběr Univerzity Karlovy i nadále kontroloval hru, Hybner trefil tyč a krásné sólo Šteinera, který ve vlastním oslabení projel od své branky přes čtyři protihráče až před svatyni soupeře, pokryl Kudrna. Avšak ani střídající gólman Akademiků nebyl ušetřen inkasovaného gólu. V čase 51:09 pražský tým opět ukázal, že umí zaútočit i v početní nevýhodě, a kapitán Petr Hučko střelou z pravého kruhu uzavřel skóre na 6:0. Hosté se v závěru nedočkali ani čestného zásahu a brankář UK Jaroslav Brázdil tak při své premiéře v EUHL udržel čisté konto.

• UK Praha – Akademici Plzeň 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

V novém ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy bojuje o vítězství devět týmů z České republiky, Slovenska a Rakouska, které tvoří hokejisté studující na vysokých školách.