Evropská hokejová liga: první vítězství nad inženýry je doma, teď ještě dvakrát

středa, 14. březen 2018 16:22

Hokejový výběr Univerzity Karlovy potvrdil, že v Praze těžko hledá přemožitele. V posledním kole nadstavbové části Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) porazil tým Engineers Prague 9:7. Dramatické utkání plné zvratů, ve kterém padlo neuvěřitelných šestnáct gólů, rozvášnilo plné tribuny stadionu Hvězda Praha ve středu 7. března. Hráči UK se nyní chystají na čtvrtfinále, ve kterém se potkají znovu s Engineers Prague, a to hned dvakrát.

puk693

Oba týmy se velmi dobře znají a podle toho vypadala i první třetina posledního utkání nadstavbové části pátého ročníku EUHL. Do první velké šance se dostal Adam Hyršl z Engineers Prague, svůj forhendový blafák ale nedokázal zakončit přesně. Při následujícím protiútoku dokázala dvojice Lukáš Kasala a Martin Slánský přečíslit soupeřovu obranu a Slánský prostřelil Aleše Příhodu v brance Engineers, 0:1. Protivník okamžitě zareagoval, začal velmi ostře útočit na bránu a nakonec se prosadil technickou střelou obránce Marek Herna, 1:1. Z vyrovnání se hráči UK rychle oklepali a na několik minut zamkli Engineers v jejich obranné třetině. Minutu a půl před koncem zahrozil na druhé straně Josef Vostracký. Z výborné pozice ale trefil pouze připravenou lapačku gólmana Davida Jelínka. Co se nepovedlo Vostrackému, dokázal o minutu později obránce Rostislav Zilcher a dokončil obrat ve prospěch domácích Engineers, 2:1.

Univerzita Karlova do druhé třetiny vlétla jako hurikán a hned po šestnácti vteřinách vyrovnal střelec UK Petr Novák po chybě v rozehrávce Engineers, 2:2. O čtyřiatřicet vteřin později Lukáš Kasala přidal další ránu a poslal UK do vedení, 2:3. Engineers dostali vzápětí šanci na vyrovnání v přesilovce po vyloučení Daniela Černého z UK. Příležitost ale nevyužili, naopak v oslabení nejprve střelou z mezikruží zahrozil Lukáš Kukačka v dresu UK, aby svou druhou příležitost o minutu později proměnil v další branku pro UK, 2:4. Engineers nedokázali využít ani následující dvouminutovou početní výhodu pět na tři. Univerzita Karlova dávala Engineers lekci z produktivity a potrestala je v polovině utkání vyloučením Rostislava Zilchera. O zvýšení náskoku UK se pak postarala ještě efektivní souhra dvojice obránců Tobiáš Slavíček a Libor Bartoš, 2:5. Snížení pro Engineers vybojoval aktivní Marek Herna, který se dral k Jelínkově brance jako buldok a šikovně tečoval střelu do odkryté sítě, 3:5. Nepozornost obrany UK pak ještě potrestal Marek Vacek, který vstřelil kontaktní gól, 4:5.

rektor346

Ihned po přestávce předvedl skvělý útok Aleš Hyršl, díky kterému UK odskočila od soupeře opět o dvě branky. Hráči UK uspokojení vedením přenechali aktivitu na týmu Engineers, kteří toho ihned využili a po výborné přihrávce od Martina Sudy skóroval Marek Vacek, 5:6.

Pak se zápas začal dramatizovat, Engineers vyrovnali na 6:6 a hra dostala nový náboj, na obou stranách šance střídala šanci. Do toho navíc přišlo vyloučení, za sekání šel pykat Oldřich Heža z Engineers. Aleš Hyršl z UK toho využil a svým druhým gólem v utkání poslal tým v červeném opět do vedení, 6:7.

Divoká hra ale touto brankou nekončila a útoky přibývaly na obou stranách. Pojišťovací gól vstřelil znovu Aleš Hyršl, který ránou mezi betony Aleše Příhody zkompletoval hattrick a Univerzita Karlova jeho zásluhou opět odskočila na rozdíl dvou branek, 6:8. Další zásah pro UK přidal Daniel Černý. Skóre pro Engineers pak už jen kosmeticky upravil Martin Suda brankou v přesilové hře na 7:9.

Univerzita Karlova nyní míří do čtvrtfinále EUHL, kde se bude muset znovu poprat s týmem Engineers Prague. První utkání se bude konat ve čtvrtek 15. března od dvaceti hodin, odveta potom o pět dní později. Oba zápasy bude hostit zimní stadion Hvězda Praha.