Obrazem: Králové ovládli hokejovou bitvu univerzit

čtvrtek, 2. listopad 2023 22:35

Hokejisté Univerzity Karlovy pod hlavičkou UK Kings Prague porazili v Hokejové bitvě univerzit rivaly z Engineers Prague reprezentující ČVUT 4:3. Zápas v holešovické sportovní hale, na který přišlo téměř 9 tisíc diváků, se hrál v rámci Univerzitní ligy ledního hokeje.

VS1 7665

Za favority zápasu byli označování Engineers, nicméně skóre otevřeli už po 38 vteřinách Králové, když do odraženého puku před brankou pohotově praštil dojíždějící Piskač a kotouč proskočil až za brankáře. Šest minut před první přestávkou hráči UK přidali další šťastný gól - Jindra projel za brankou a poté střelou trefil brusle soupeřova obránce, odkud se puk odrazil za bezmocného gólmana.

VS1 6803

Z druhé třetiny uběhlo jen 24 vteřin, když se v brankovišti Engineers nejlépe zorientoval Čmejla a zvýšil už na 3:0. A za dalších pět minut Jindra svým druhým gólem v zápase dopřál Králům dokonce už čtyřbrankový náskok, když šikovně sklepl nahození od modré čáry. V polovině zápasu se dočkali gólu i fanoušci Engineers, když brankáře Nováka nadvakrát překonal Hasil.

VS1 6839

Engineers přidávali na obrátkách a v 45. minutě zápas zdramatizoval jejich kapitán Vobořil, který napřáhl od modré čáry a brankáři Novákovi puk propadl z lapačky do brány. V 53. minutě byl blízko hattricku David Jindra, ale ani natřikrát puk do branky nedostal. Naopak se radoval soupeř, když čtyři minuty před koncem snížil na 3:4 z dorážky Hasil. Králové ale v závěru své vedení uhájili a mohli slavit.

Sestava UK Kings Prague:
Novák (Pícl) – Chmiel, Kopenec, Vávra, Dušek, Klinger, Dlabola (A), Gebell, Piskač – Volf (A), Málek, Glitta, Čmejla (C), Moucha, Hradil, Krchňák, Čermák, Martínek, Sochor, Rudolph, Jindra.
Trenér: Aleš Hybner.

VS1 6935

Hokejový souboj univerzit vznikl v Brně a v hlavním městě se letos uskutečnil poprvé. Program zahájil odpolední zápas, ve kterém tým Vysoké školy ekonomické jasně přehrál Českou zemědělskou univerzitu 6:2. Celou akci pak zakončila večerní afterparty v Křižíkově pavilonu nedalekého pražského Výstaviště.