Akademický senát Právnické fakulty UK chce za děkana znovu Jana Kuklíka

úterý, 31 říjen 2017 13:22

Volební podzim sobotou, kdy občané ČR rozhodovali o budoucím složení Poslanecké sněmovny, neskončil. Další hlasování čekalo na členy akademického senátu Právnické fakulty UK ve čtvrtek 26. října. Stávajícímu děkanovi profesoru Janu Kuklíkovi vyslovili důvěru a souhlasili s tím, aby se stal znovu kandidátem na tuto funkci.

kuklik693

Profesor Kuklík se ucházel o tento post jako jediný zájemce. Právnickou fakultu vede od února roku 2014 a mandát mu vyprší na konci ledna 2018. O tom, kdo by měl vést fakultu i v nadcházejících čtyřech letech, rozhodl na svém mimořádném zasedání akademický senát PF UK.

„Pro profesora Kuklíka hlasovalo devatenáct z dvaceti přítomných senátorů. Jeden byl proti, nikdo se nezdržel hlasování,“ shrnul průběh volby předseda senátu doc. JUDr. Radim Boháč, Ph. D.

Volbu senátorů nyní musí vyhodnotit rektor UK profesor Tomáš Zima. Pokud se s jejich rozhodnutím ztotožní, profesor Kuklík se svého úřadu ujme na začátku února příštího roku.

Kdo je profesor Jan Kuklík? Podívejte se na jeho životopis ZDE. S jakými vizemi chce vstoupit do dalšího funkčního období? Jeho volební program si přečtěte ZDE.

Autor: Helena Zdráhalová
Foto: red.

Sdílejte článek: