Víkend na ČAH: medaile pro judisty, šermíře i karatistu

Sunday, 05 September 2021 20:03

Program Českých akademických her (ČAH) se v Olomouci nezastavil ani během víkendu a sportovci z Univerzity Karlovy nasbírali během dvou dnů dalších čtrnáct medailí. Tentokrát zabodovali především judisté a šermíři, zlato vyhrál karatista Daniel Drábek. Bronzové medaile vybojovaly florbalistky.

IMG 2099Úspěšné šermířky - vlevo Kateřina Došková, uprostřed Tereza Cigánková.

V sobotu vybojovali hned čtyři medaile judisté. Adam Bydžovský vyhrál kategorii do 73 kilogramů, v téže váhové kategorii skončil třetí Matyáš Kalous. Radomír Musil (do 81 kg) a Mikuláš Meško (do 90 kg) pak shodně prohráli své finálové souboje. Musil je studentem 1. lékařské fakulty UK, ostatní bojovníci z tatami studují na FTVS UK.

IMG 1089IMG 1433

Tělovýchovnou fakultu studuje také Ondřej Havelka, jenž přidal bronzovou medaili v disciplíně šplh na 4,5 metru bez přírazu ze sedu. A bronzové nakonec skončily také florbalistky, které ve čtyřčlenném startovním poli porazily pouze výběr Univerzity J. E. Purkyně.

IMG 0339IMG 0342IMG 0918

Nedělní program ČAH odstartovali šermíři, kde UK vkládala velké naděje do členů české reprezentace Anny CoufalovéJosefa Balcara, studentů z 1. lékařské fakulty UK. Jenže konkurence mezi kordisty byla opravdu vysoká a zatímco Balcar skončil před branami finále s bronzovou medailí, Coufalová prohrála finále se Saligerovou z České zemědělské univerzity (ČZU).

IMG 2248Smutný finálový souboj prožila i Tereza Cigánková (1. LF), která mezi fleretistkami prohrála s Průšovou z ČVUT. Dvě bronzové medaile si z Olomouce odváží studentka 3. lékařské fakulty Kateřina Došková – třetí místo vybojovala jak v kordu, tak ve fleretu, jemuž se věnuje pouze příležitostně.

Papírové předpoklady naopak potvrdil karatista Daniel Drábek (na fotografii vpravo). Člen českého národního týmu nedávno přestoupil v disciplíně kumite z nejnižší váhové kategorie do kategorie do 67 kilogramů a přesto nenašel přemožitele. Ve finále student FTVS UK porazil Filipa Dvořáka z Masarykovy univerzity.

A dvě bronzové medaile přidala ještě karatistka Hana Straková z královehradecké fakulty, která skončila třetí v kategorii do 68 kilogramů i v kategorii open pro všechny váhové kategorie.