Stop-time: O studijní agendě i poplatcích s prorektorkou

Author : Luboš Veverka
Photo: Michal Novotný
Monday, 13 March 2023 11:32

Členové vedení Univerzity Karlovy komentují aktuální témata v podcastech Stop-time. Jak předejít poplatkům spjatým s nestandardně dlouhým studiem? Jak se podařilo zvládnout příval studentů dotčených válkou na Ukrajině? Odpovídá prorektorka pro studijní záležitosti UK Markéta Martínková.

Stop-time: Prorektor Kuklík nejen o ombudsmance UK

Author : Martina Vrbová, Luboš Veverka
Photo: Michal Novotný
Monday, 06 March 2023 13:27

Členové vedení Univerzity Karlovy komentují aktuální témata v podcastech Stop-time. V nové epizodě vysvětluje úlohu univerzitní ombudsmanky prorektor pro akademické kvalifikace Jan Kuklík. Mimo jiné rozebírá i téma vytváření prostředí rovných příležitostí na UK. Moderuje Martina Vrbová.

Stop-time: Rektorka o umění učit. A vyzývá vás k dotazům

Author : Martina Vrbová, Luboš Veverka
Photo: Hynek Glos
Wednesday, 15 February 2023 13:04

Členové vedení Univerzity Karlovy analyzují a komentují aktuální témata v podcastové sérii Stop-time. Další epizoda se věnuje pedagogickým kompetencím a cestám k jejich hodnocení. Nejen o tom hovoří rektorka UK Milena Králíčková. Moderuje opět Martina Vrbová.

Stop-time: Prorektorka Křížová o válce i zahraniční mobilitě

Author : Martina Vrbová, Luboš Veverka
Photo: Hynek Glos
Wednesday, 01 February 2023 19:41

Členové vedení Univerzity Karlovy analyzují a komentují aktuální témata v podcastové sérii Stop-time. Možnosti a význam zahraniční mobility studentů a akademiků nejen v rámci programu Erasmus+ rozebírá prorektorka pro zahraniční záležitosti Markéta Křížová. Moderuje Martina Vrbová.

Členové vedení Univerzity Karlovy komentují aktuální témata v podcastové sérii Stop-time. Nový kalendářní rok přináší výzvy zejména v oblasti financování nebo udržitelnosti, jež přibližuje rektorka UK Milena Králíčková. Ptal se Luboš Veverka.

Stop-time: Rektorka Milena Králíčková bilancuje rok 2022

Author : Martina Vrbová, Luboš Veverka
Photo: Hynek Glos
Wednesday, 21 December 2022 08:01

Členové vedení Univerzity Karlovy analyzují a komentují aktuální témata v podcastové sérii Stop-time. V další epizodě se rektorka Milena Králíčková věnuje rozvoji univerzity v uplynulém roce a hodnotí jej nejen na pozadí ruské agrese na Ukrajině.

Stop-time: Prorektor Krištoufek nejen o hodnocení vědy

Author : Martina Vrbová, Luboš Veverka
Photo: Hynek Glos
Thursday, 15 December 2022 17:17

Členové vedení Univerzity Karlovy analyzují a komentují aktuální témata v podcastové sérii Stop-time. Význam doktorského studia a připravované změny v této oblasti přibližuje prorektor pro vědeckou a tvůrčí činnost Ladislav Krištoufek. Zamýšlí se i nad různými přístupy k hodnocení vědy.

Stop-time: Rektorka přibližuje pestré možnosti studia

Author : Martina Vrbová, Luboš Veverka
Photo: Hynek Glos
Wednesday, 30 November 2022 15:24

Členové vedení Univerzity Karlovy analyzují a komentují aktuální témata v podcastové sérii Stop-time. Tentokrát se rektorka Milena Králíčková věnuje možnostem studia na UK včetně zahraničních pobytů, připomíná i činnost spolků a zmíní elitní granty ERC.

Stop-time: Prorektor Vlach o třetí roli i PR univerzity

Author : Martina Vrbová, Luboš Veverka
Photo: Hynek Glos
Tuesday, 15 November 2022 09:11

Členové vedení Univerzity Karlovy analyzují a komentují aktuální témata v podcastové sérii Stop-time. Tentokrát se na třetí roli Univerzity Karlovy zaměřuje prorektor pro vnější vztahy Martin Vlach. Jak se dostal od materiálové fyziky k PR? Co plánuje?

Stop-time: Rektorka hovoří o zahraničních partnerstvích UK

Author : Martina Vrbová, Luboš Veverka
Photo: Hynek Glos
Monday, 31 October 2022 19:39

Členové vedení UK komentují v podcastu Stop-time aktuální témata. V tomto vydání shrnuje rektorka Milena Králíčková nejvýznamnější zahraniční spolupráce v rámci EU i mimo ni a v úvodu se věnuje i výhledům v oblasti energetické situace. Pořadem provází Luboš Veverka.

Stop-time: Prorektor Doleček hovoří o rozvoji univerzity

Author : Martina Vrbová, Luboš Veverka
Photo: Hynek Glos
Friday, 14 October 2022 09:51

Aktuální problémy komentují v podcastu Stop-time členové vedení Univerzity Karlovy. Ve třetí epizodě hovoří Pavel Doleček, prorektor pro strategickou spolupráci a rozvoj. Jak se ex-náměstek ministra školství vyrovnal se specifiky akademického prostředí? Moderuje Martina Vrbová.

Šla by znovu studovat medicínu na UK? A co vzkazuje kolegům před novým akademickým rokem rektorka Milena Králíčková? Aktuální dění komentují v pořadu Stop-time členové vedení UK. Druhá epizoda je speciálem k začátku roku, moderuje ji Luboš Veverka.

Stop-time: Podcastová premiéra s rektorkou Králíčkovou

Author : Martina Vrbová, Luboš Veverka
Photo: Hynek Glos
Monday, 19 September 2022 16:00

Aktuální problémy analyzují a komentují v pořadu Stop-time členové vedení Univerzity Karlovy. V první epizodě se nad ukrajinskou krizí, situací studentů nebo českým předsednictvím v Radě EU ve vztahu k naší univerzitě zamýšlí rektorka Milena Králíčková. Moderuje Martina Vrbová.

Forum Radio: Premiéra s lékařem, jenž projel přes sto zemí

Author : Jan Velinger, Martin Rychlík
Photo: Michal Novotný
Friday, 29 April 2022 18:33

Magazín Forum má svůj podcast, vlastně Forum Radio! Prvním zpovídaným – v angličtině – je Julius Lukeš, cestovatel a absolvent 3. LF UK, který navštívil více než 100 zemí světa. Premiérový díl podcastů, jež nabídneme v českém i anglickém jazyce, přinášíme k 674. narozeninám UK.