Tour de menza: Jednota

pátek, 02 červen 2017 17:40

Tentokrát se naši redaktoři vypravili do menzy Jednota, která se nachází v Opletalově ulici nedaleko zastávky Hlavní nádraží. Kromě studentů a rezidentů z místních kolejí sem často zavítá i veřejnost. Hned v první chvíli nás napadá, že problém s místem tu, na rozdíl od předešlých menz, opravdu nehrozí a člověk se bez problémů usadí kdekoli i s partou kamarádů. Prostory menzy Jednota jsou skutečně obrovské.

Jsme tu brzy, takže fronta k výdeji se zatím neklikatí, na tu si prý máme počkat do 11.45. Ze zkušenosti ale víme, že se tu na jídlo nečeká dlouho. Nevýhodou velké místnosti, která působí spíše jako nedaleká nádražní hala, je neútulnost. Menza ale nabízí i menší prostory po straně, jež trochu připomínají VIP místa pro učitele v jídelně na základních školách. Než se dostaneme k výdeji hlavního jídla a polévky, zaútočí na naše smysly poličky plné nádherně zdobených dortů, můžeme si vybrat i z dalších dezertů a salátů.

Personál je ochotný a polévku na žádost vegetariána nabídne i bez masové složky. K hlavnímu jídlu volíme sladkou žemlovku a maso s hříbkovou omáčkou a rýží. Z nápojů nabízí menza tradiční nápoje s různými příchutěmi a čaj, nás ale zaujme majestátní pípa. „S pivem jsme začali asi před rokem a půl, byla to taková zajímavost pro studenty,“ vysvětluje vedoucí provozu Luděk Bradáč. „Po půl roce jsme ale spadli na výtoč čtyř půllitrů denně, takže v současnosti netočíme. Poptávka po pivu je spíše v letních měsících.“

Co se samotného jídla týče, máme z této menzy asi zatím nejlepší pocit. Hlavní chody jsou chutné, rýže přímo vynikající. Stejný názor mají i přítomní studenti. „Já bych nic neměnila,“ říká Martina z Matematicko-fyzikální fakulty UK. „Líbí se mi různorodost jídel, podle mě si tu každý vybere, co mu chutná.“ Největší zájem je prý o drůbeží maso, zejména kuřecí prsa. Studenti mají rádi libová masa, z vepřového například panenku nebo krkovičku. „Víceméně jsem tu s nabídkou spokojená, většinou si vyberu jedno jídlo, které mi bude chutnat. Čekala bych ale nižší cenu a mohli by nabízet víc příloh. Chodíme sem dvakrát týdně,“ říká studentka Anna z matfyzu.

Zdá se, že v poslední době strávníků v menze ubylo, což potvrzuje i Bradáč. „Průměrně se rozdá kolem 550 porcí denně, v pátek chodí studentů méně. Předpokládám, že možnosti studentů, zejména ty finanční, jsou trochu jinde. Menza už se nezaplní jako dříve.“

Při vracení nádobí trošku znervózníme, protože tradiční kolejnička odvážející tác do „zákulisí“ byla nahrazena železnými vozíky, na něž stačí podnos položit. „Letos proběhla rekonstrukce myčky a mělo by se pokračovat i přes jídelnu, varnu a celý výdej jídel,“ vysvětluje Bradáč. Doufáme tedy, že rekonstrukce pomůže zútulnit rozlehlé prostory, jinak na nás totiž celá menza Jednota působila velmi pozitivním dojmem.

Naším dalším cílem je menza Hostivař.

Autor: Tereza Bušová
Foto: Daniel Pražák