Hokejisti Univerzity Karlovy se rozešli s Panevropou smírně

čtvrtek, 9. leden 2014 07:12

Další utkání Evropské univerzitní hokejové ligy svedlo v pondělí 2. prosince dohromady dosud stoprocentní tým Univerzity Karlovy a tým bratislavské Panevropské vysoké školy. Obě formace se střetly už před týdnem v Bratislavě, odkud si vítězství 5:2 odvezla UK Praha. Na ledě ve Slaném byl tentokrát k vidění mnohem vyrovnanější zápas.

V úvodu jako první zahrozili bratislavští hráči, když brankář UK Srb musel vytěsnit lapačkou nebezpečnou střelu jednoho z hráčů Paneuropy KINGS. Skóre se však měnilo až ve 4. minutě, a to na druhé straně. Střelu Slavíčka vyrazil brankář Paneuropy Orlík za branku. Sám Tobiáš Slavíček však kotouč dojel, obkroužil s ním klec a u tyče ho zasunul za záda překvapeného gólmana. Hráči UK poté neproměnili přesilovou hru, ale druhý gól přidali brzy po jejím skončení. Po zmatcích před brankovištěm se nejrychleji zorientoval Ivan Utěšil a zvýšil náskok UK Praha na 2:0. UK pak mohla ještě navýšit své vedení ve více než minutu trvající přesilové hře 5 na 3, hráči Panevropské vysoké školy se však dokázali ubránit. To jim dodalo sebevědomí a v 16. minutě Marek Marušiak snížil náskok UK. Pouhých 20 sekund před přestávkou málem Slovensko vyrovnalo, ale brankář UK Srb tutovku Faba zlikvidoval.

Bratislavští si ovšem spravili náladu hned 24 sekund po zahájení druhé třetiny, kdy se po rychlém kontru trefil Jankovič – 2:2. V následujících minutách oba brankáři několikrát podrželi své týmy. Krátce po polovině zápasu se celek UK předčasně radoval ze vstřelené branky. Tu však rozhodčí nakonec neuznali. Ve 34. minutě tak Paneuropa KINGS dokonali svůj obrat. V přesilové hře slovenský tým uzavřel soupeře v jeho obranném pásmu, Srb ještě několik tvrdých ran pochytal, ale na střelu Marka Szaba už byl i on krátký. Slovenští hráči byli v tu chvíli při chuti, kterou ještě podpořil gól, který vstřelil Dalimír Jankovič. Až v závěru třetiny se opět dostali ke slovu hráči UK a stálo to zato. Gólman Panevropské vysoké školy nejprve s velkým štěstím přestál závar u svého brankoviště, v čase 38:52 však přesto inkasoval.

V úvodu třetí dvacetiminutovky hráči Univerzity Karlovy přestáli dvojnásobné oslabení a poté zahájili ofenzivu. V jednom případě už měli ruce nad hlavou, ale radost jim zkazil gólman Orlík, jenž zázračně dokázal zastavit puk, který už mířil do jeho poloodkryté klece. Deset minut před koncem se však UK mohla radovat už doopravdy. Po pouhých 7 sekundách přesilovky vyrazil Orlík Müllerovu střelu pouze před sebe a Lukáš Rovný uklidil puk za záda ležícího brankáře, vyrovnáno 4:4. V poslední desetiminutovce si zahrála jednu početní výhodu Panevropská vysoká škola a hned dvě hráči UK, ovšem největší šance na rozhodnutí zápasu přišla až při hře 5 na 5, kdy se Jankovič protáhl až před Srba, ten však svůj tým zachránil. Osm sekund před koncem řádné hrací doby byli přihlížející diváci svědky bitky, za kterou inkasovali pětiminutové tresty Hučko a Rovný z UK a na hostující straně Kuták se Zvarou.

Zápas pak pokračoval v prodloužení, které však už nic převratného nepřineslo. Po skončení prodloužení si oba soupeři zkusili nanečisto samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hráči UK. Rozhodující branku vsítil Brém.

Oba týmy si tak v soutěži Evropské hokejové univerzitní ligy připsaly bod. Hráče UK sice remíza o jeden bod připravila, v soutěži EUHL i přesto nadále zůstávají v čele tabulky.

• Univerzita Karlova Praha – Panevropská vysoká škola Bratislava 4:4 (2:1, 1:3, 1:0, prodloužení 0:0)

Autor: Martin Augustin (EUHL)