Bratislavští Manažeři na UK Praha nestačili

čtvrtek, 9. leden 2014 07:12

Den po remízovém zápase s Paneuropou KINGS čekal hokejisty UK Praha zápas proti dalšímu bratislavskému soupeři v rámci Evropské univerzitní hokejové ligy. Na zimní stadion do Slaného v úterý 3. prosince přijel celek Vysoké školy ekonomie a managementu veřejné správy z Bratislavy, který v soutěži vystupuje pod názvem Managers. Bratislavští hráči drželi krok jen v první třetině, po které byl stav nerozhodný 1:1. Pak už utkání ovládli hráči Univerzity Karlovy, kteří zaslouženě zvítězili 7:3 a vévodí tak tabulce soutěže.

hokej350

Do utkání vstoupili lépe hráči UK, kteří se dočkali vedoucí branky na začátku 5. minuty, když po rychlém kontru využil přihrávku Jonáše Křepelky přesně pálící Petr Novák. Nahrávající Křepelka byl o chvíli později v samostatném úniku faulován, rozhodčí tak proti Managers nařídil trestné střílení. Křepelkovu bekhendovou kličku však brankář Porubský pokryl. Po deseti minutách hry se podařilo vysokoškolákům z Bratislavy vyrovnat. Ve zbytku úvodní části se už hrál vyrovnaný hokej a v jejím úplném závěru mohli hráči z Bratislavy dokonce otočit skóre, pražský tým zachránila nepřesně namířená střela, která zasáhla jen tyčku branky.

Ve druhé třetině se už o vyrovnaném zápase hovořit nedalo. Hráči UK na soupeře od začátku mohutně doráželi a už v čase 22:44 jim vrátil vedení Lukáš Rovný. O necelé tři minuty později vedení UK ještě navýšil zásah Jonáše Křepelky. Managers si vzali oddechový čas, ale ani to chuť UK po vítězství nezkazilo. V polovině zápasu v přesilovce znovu skóroval Lukáš Rovný.

Skóre se pak změnilo až v úvodu třetí části, kdy se Managers podařilo snížit náskok UK. Pražský tým však drama nepřipustil. Soupeř mu totiž krátce po korekci nabídl dvouminutovou přesilovku 5 na 3 a tuto možnost ve 45. minutě využil Dominik Novák. Poté se začalo hodně vylučovat a také šestý gól UK přišel ve dvojnásobné početní výhodě. Nakonec se v brance Managers vyměnili gólmani, šestkrát pokořeného Porubského nahradil Punista. Ten nejprve sledoval, jak jeho spoluhráči v přesilovce snižují na 3:6, když po hezké akci doťukl kotouč do odkryté branky Lukáš Mucha. Poslední slovo v utkání si však vzali hráči UK, v čase 56:22 uzavřel skóre na 7:3 svým druhým gólem večera Dominik Novák.

• Univerzita Karlova Praha – Vysoká škola ekonomie a managementu veřejné správy Bratislava 7:3 (1:1, 3:0, 3:2)

Autor: Martin Augustin (EUHL)