UK Praha rozstřílela „Techniky“ devíti góly

pátek, 21. únor 2014 13:04

Hokejisté Univerzity Karlovy jdou i nadále za vítězstvím v prvním ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL). V pondělí 17. února zdolali svého slovenského soupeře z STU Bratislava na domácím ledě vysoko 9:2. Padesát minut to přitom na takový debakl Slováků vůbec nevypadalo. Domácí sice byli lepším týmem, ale ještě deset minut před koncem vedli pouze 4:2. Pak však přidal pátou branku Křepelka a poté během 84 sekund inkasoval hostující brankář Snopek hned čtyřikrát. Hráči UK tak jen potvrdili své vedení v tabulce soutěže. Teď se už mohou pomalu připravovat na dubnové play-off.

hokej693

Do utkání vstoupili mnohem aktivněji domácí, kteří se ujali vedení už na konci třetí minuty, kdy se po závaru před brankovištěm prosadil kapitán týmu Petr Hučko. Krátce poté mohl přidat druhý gól Rovný, ovšem slovenský brankář Snopek jeho blafák pokryl. Poté se hra uklidnila a vřít začala až v závěru třetiny. Nejprve Snopek vychytal únik Křepelky a na druhé straně zachránila gólmana UK Vokatého tyčka. V čase 18:30 se však skóre zápasu opět měnilo, když na 2:0 zvýšil Ivan Utěšil.

Začátek druhé části hráči UK pojali trochu vlažněji a tak se Engineers dostali do hry. V úvodu 26. minuty potrestal špatnou rozehrávku domácích Jakub Lištiak, který svůj nájezd na Vokatého zakončil blafákem, Slováci snížili náskok UK na 1:2. Krátce před polovinou zápasu mohl stejný hráč i vyrovnat, když jel na domácího brankáře opět zcela sám. Brankář UK byl však tentokrát úspěšnější a svůj celek zachránil.

Teď však přišel čas útoku UK. Slovenský brankář Snopek sice nejdřív stihl zázračně zakročit proti puku, který již mířil do jeho odkryté klece, ale o třicet vteřin později už Petr Novák po pěkné přihrávce kapitána Hučka neminul. Pět minut před koncem druhé části navíc zvedl na 4:1 Matyáš Hložek. A to do přestávky musel slovenský gólman likvidovat ještě další dvě obrovské šance UK Praha.

Třetí část začali lépe hosté a hned po první minutě hry snížil v přesilovce na rozdíl dvou gólů Marek Kanda. Poté se nehrál příliš pohledný hokej, kazila ho řada nepřesností. V poslední desetiminutovce však nastala gólová smršť. V 51. minutě totiž přesně vypálil hráč UK Jonáš Křepelka a naznačil, co se bude v dalších minutách dít. Hráči STU se sice pokusili snížit náskok UK Praha, ale během momentu se situace obrátila a pro gólmana Techniků nastaly těžké chvíle. I když Snopka do té doby zlikvidoval řadu šancí UK Praha, nyní během pouhých 84 vteřin inkasoval hned čtyřikrát. Do černého postupně mířili Petr Hučko, Lukáš Rovný, Roman Alexa a Jan Slánský a hosté najednou prohrávali vysoko 9:2. V závěru visel ve vzduchu i desátý gól, ale dvojcifernému přídělu Bratislavští nakonec přeci jen unikli.

• UK Praha - STU Engineers Bratislava 9:2 (2:0, 2:1, 5:1)

Autor: Martin Augustin