Léto v pohybu. FTVS UK chystá dětský příměstský sportovní tábor

středa, 13 březen 2013 10:46

Lakros, ragby, minigolf, ale také vybíjená, florbal nebo tenis. To je jen malý výčet sportů, jež si mohou děti vyzkoušet na letních sportovních příměstských táborech, které pro ně připravuje Fakulta tělesné výchovy a sportu UK. S přihlášením potomků na tábor neotálejte, počet míst je omezen.

basket693

Právě možnost na vlastní kůži poznat sporty, k nimž se děti třeba jinak vůbec nedostanou, se loni, kdy se konal první ročník příměstských táborů, setkala u účastníků s velkým ohlasem. „Děti si mohly vyzkoušet celou řadu sportovních disciplín. Z těch, které znají ze školy, to byly třeba florbal, vybíjená nebo fotbal. Zahrály si i tenis, basketbal nebo minigolf. Některé sporty si ale u nás zkusily vůbec poprvé, mezi ně patřily ragby, lakros či hod oštěpem,“ vzpomíná na první dětské sportovní léto organizátor táborů Mgr. Josef Dvořák z FTVS UK.

Podobný výběr sportů čeká na děti i letos. Věnovat se jim budou pod dohledem budoucích učitelů, dnes studentů FTVS UK. Potřebné sportovní náčiní účastníkům zapůjčí fakulta, která pro děti zajistí i obědy.

Týdenní tábory určené dětem, jež chodí na základní školu, se budou konat ve vybraných pěti prázdninových termínech. Sraz na sportovištích je každý den o osmé ranní, rozchod domů je v pět odpoledne.

Tábory jsou otevřeny jak dětem členů akademické obce UK, tak i široké veřejnosti. Konat se budou na sportovištích FTVS UK, v areálu fakulty v pražských Vokovicích. Děti s lektory využijí i ideální polohu fakulty a vyrazí spolu do přírody v Divoké Šárce nebo do parku Ladronka. Pokud nebude venkovním sportovním aktivitám přát počasí, sportovkyně a sportovci se budou moci schovat do krytých hal.

Rodiče za týdenní sportovní radovánky svého potomka zaplatí 2000 korun. Při přihlášení dvou dětí ušetří, zaplatí pak jen 3000 korun.

V případě dotazů ohledně příměstského sportovního tábora FTVS UK se obracejte na Mgr. Josefa Dvořáka: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (tel: +420 220 172 412)

Termíny táborů:

8.–12. 7. 2013

15.–19. 7. 2013

5.–9. 8. 2013

12.–16. 8. 2013

19.–23. 8. 2013

Přihláška na tábor ke stažení ZDE

Autor: Helena Stinglová
Foto: red.

Sdílejte článek: