Studenti i akademici žijí olympiádou. Fakultní promítání je hit

úterý, 25 únor 2014 15:16

Dvakrát si sáhli na cenné kovy čeští reprezentanti na olympijských hrách v Soči během středy 19. února. Pro tuzemské fanoušky patřil tento den mezi nejnapínavější z celých her. Desítky lidí tak proudily i do kavárny Krafárna v areálu Univerzity Karlovy v pražských Vokovicích, kde Fakulta tělesné výchovy a sportu UK připravila olympijská promítání. A vyplatilo se, diváci se radovali hned z několika skvělých výsledků našich sportovců v čele se zlatem Martiny Sáblíkové a stříbrem smíšené štafety biatlonistů.

„Je to super nápad. Chodíme sem občas ve volných chvílích mezi přednáškami fandit. Teď se jdeme kouknout, jak pojede Sáblíková,“ chválily studentky FTVS UK Pavla Dvořáková a Veronika Mašková to, že se v kavárně na velké plátno začaly promítat přenosy z olympijských her.

Závod rychlobruslařek na pět kilometrů, na jehož start se postavila i česká reprezentantka Martina Sáblíková, přilákal do kavárny množství diváků nejen z řad studentů, ale i akademiků.

A středa se skutečně stala dnem fandění zaslíbeným. Výborné dopolední výsledky lyžaře Ondřeje Banka a snowboardistky Ester Ledecké korunovala odpoledne Martina Sáblíková, když na své oblíbené pětikilometrové trati obhájila zlato z minulých her ve Vancouveru. A to navíc ve stejném čase bojovala o medaile smíšená štafeta biatlonistů a svou skvělou formu nakonec tým proměnil ve stříbro. „To jsou nervy,“ oddychl si nervózně jeden z diváků během napínavého odpoledne.

To, že nápad promítat na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK olympijské přenosy, je hit, potvrzoval i Ondřej Horký, doktorand na FTVS UK, který v kavárně pracuje. „Na hokejovém zápase, kdy jsme hráli proti Slovákům, bylo úplně narváno. Lidí tu máme pořád dost, určitě teď během olympiády víc než jindy,“ přikyvoval Ondřej.

Zasedací pořádek v kavárně musel Mgr. Josef Dvořák, který se podílí na organizování promítání na fakultě, během středy před startem Martiny Sáblíkové trošku poupravit. „Máme více diváku než míst,“ promýšlel, kam všechny usadit. I když dlouho se pak stejně nesedělo. Emoce a napětí diváky brzy zvedly ze židlí a nutily hlasitě povzbuzovat české sportovce.

Promítat se v kavárně bude až do konce her. Diváci, kteří do Krafárny přijdou, se mohou zapojit i do tipovací soutěže, na vítěze čeká řada cen, tou nejlákavější je dvoudenní pobyt pro dvě osoby na chatě FTVS UK v Krkonoších.

Program promítání ZDE

Autor: Helena Zdráhalová
Foto: red.

Sdílejte článek: