Rozšiřte si obzory na vzdělávací exkurzi po italských památkách

středa, 20 únor 2013 10:30

Forum Romanum, Koloseum, Ústa pravdy, všemi těmito místy se potulovala Audrey Hepburnová jako princezna Anna v oscarovém filmu Prázdniny v Římě. Místo Gregoryho Pecka vás italskou metropolí mohou podobně jako Annu provést studenti Filozofické fakulty UKHusitské teologické fakulty UK věnující se historii této země, když se s nimi na konci března vydáte na šestidenní výlet do Říma a etruského Lazia.

rim693

Studenti Filozofické i Husitské teologické fakulty budou během vzdělávací exkurze představovat ta nejzajímavější místa prostřednictvím svých referátů. Na programu je návštěva celé řady lokalit, kde se utvářela nejstarší kulturní historie Apeninského poloostrova.

Podívat se tak kromě Říma můžete třeba do města Bomarzo a do jeho Parku nestvůr, v němž spatříte sochy monster vytvořených už v 16. století. Zavítáte do Tuscanie, tedy do někdejšího etruského města Tuscana, nebo do Bolseny, městečka, které vzniklo na břehu Bolsenského jezera v místě, kde stávalo politické centrum dvanácti měst etruské federace. Toto místo je navíc spojeno i s českými dějinami, zde se totiž ve 13. století odehrál zázrak při mši, kterou sloužil český kněz Petr. V jeho rukou se hostie proměnila v maso.

„Podíváte se na místa, která většinou běžné cestovní kanceláře nenabízejí. V nabídkách se setkáte obvykle jen s cestou do Říma, ale Tuscanii, Bomarzo nebo Bolsenu nenabízejí nikde,“ upozorňuje vedoucí výpravy Mgr. ThDr. Pavel Helan, Th. D.

Exkurze se koná od soboty 23. března, kdy autokar s lůžkovou úpravou vyjíždí z Prahy, do čtvrtka 28. března. Studenti prezenční nebo kombinované formy studia anebo univerzity třetího věku UK a zaměstnanci UK zaplatí za výlet 5 990 korun. V případě volných míst se cesty může zúčastnit také veřejnost, v takovém případě zájemce zaplatí 6 490 korun. V ceně zájezdu je zahrnuta doprava, ubytování ve dvoulůžkových pokojích a polopenze.

Na vzdělávací exkurzi je nutné se závazně přihlásit nejpozději do 28. února 2013. Přihlášku prosím posílejte na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Detailní rozpis programu cesty a veškeré informace o zájezdu naleznete ZDE

Autor: Helena Stinglová
Foto: Mgr. ThDr. Pavel Helan, Th.D.

Sdílejte článek: