Přírodovědná školka Rybička otvírá zájmové kurzy už pro tříleté děti

čtvrtek, 21 září 2017 16:22

I předškoláci mohou chodit na Přírodovědeckou fakultu UK. Fakultní mateřská škola Rybička otvírá v novém školním roce řadu zájmových kroužků určených malým zvědavcům. Objevovat svět budou moci v přírodovědných a chovatelských kurzech, něco pěkného pro radost si vyrobí v keramických dílnách a na hodinách angličtiny zase zjistí, že to je hravý a zábavný jazyk.

doclanku

Rybička je ideální pro všechny malé objevitele, kteří mají rádi přírodu. Škola totiž sídlí takřka v areálu Botanické zahrady PřF UK Na Slupi, navíc má vlastní zookoutek, kde žijí slepice, morčata, králík, rybičky, agamy, gekončíci, oblovky nebo třeba pakobylky. S nimi i s dalšími zvířaty se zájemci ve věku od čtyř nebo šesti let detailně seznámí na dvou kurzech.

„Otvíráme dva přírodovědné kurzy, jeden určený úplně těm nejmenším a druhý pro malé školáky do devíti let. Děti tyto kroužky velmi baví. Čeká je řada pokusů z oblasti biologie, chemie i fyziky. Rozšíří si znalosti o zvířatech i rostlinách, naučí se o ně starat, budou chodit do fakultní botanické zahrady. Vše je propojeno hrami a výtvarnou činností. Lektorkou je doktorandka naší fakulty, která zároveň studuje předškolní pedagogiku. Má přírodovědné vzdělání i velmi vstřícný a přátelský přístup k dětem, což je ideální kombinace,“ podotkla ředitelka školky Mgr. Petra Černá.

Mateřská škola otevře veřejnosti také svou keramickou dílnu, kde přivítá ty úplně nejmenší i dospělé. Velmi oblíbené jsou podvečerní rodinné dílny, kam mohou chodit děti společně se svými rodiči. „Kurz keramiky rodičů s dětmi se loni moc líbil. Za režijní cenu se může celá rodina sejít a společně něco tvořit. Hlína je výborný terapeutický materiál, doma s dětmi z ní obvykle netvoříme, takto si lze vyzkoušet něco výjimečného,“ upozornila Petra Černá.

Rybička chystá také kurzy angličtiny pro nejmenší děti a předškoláky. Hravou formou si na nich účastníci osvojí první anglická slova i celé fráze, porozumějí pohádce, naučí se spoustu básniček a písniček a hlavně poznají, že mluvit anglicky je zábava.

Všechny kroužky začínají první říjnový týden. Rodiče na ně mohou přihlašovat své potomky v průběhu celého září až do naplnění kapacity. Všechny kurzy jsou rozděleny podle věku dětí a svým obsahem respektují jejich možnosti. Detailní popis, rozvrh a ceny jsou uveřejněny na stránkách přírodovědné školky Rybička.

Autor: Helena Zdráhalová
Foto: Přírodovědná školka Rybička

Sdílejte článek: