Přírodovědecká fakulta UK otevírá obor Medicinální chemie. Přihlášky stále přijímá

pátek, 11 duben 2014 16:38

Na vývoj a přípravu syntetických léčiv bude zaměřen nový studijní obor Medicinální chemie. Zatím v bakalářském cyklu se na Přírodovědecké fakultě UK otevírá od příštího akademického roku. Do budoucna se připravuje i navazující magisterský obor. Zájemci o studium mohou podávat přihlášky do konce dubna. Přijímací řízení je bude čekat v červnu.

veda693

„Nový obor připravuje katedra organické chemie Přírodovědecké fakulty UK. Studenti se v rámci něj naučí všechny obory chemie – anorganickou i organickou, analytickou, fyzikální. Navíc oproti ostatním chemikům získají vědomosti také o mikrobiologii i o biologických dějích a o tom, jak je chemické sloučeniny ovlivňují,“ vysvětlil garant nově otevíraného oboru docent Jindřich Jindřich z Přírodovědecké fakulty UK.

Studenty Medicinální chemie, která stojí na pomezí mezi chemií a farmakologií, čekají vedle chemie také přednášky z biochemie, buněčné biologie a fyziologie. Navíc absolvují řadu teoretických i na praxi zaměřených kurzů.

Posléze bude otevřen také navazující magisterský obor, který se zaměří především na vzdělávání studentů v syntetické chemii. „Během bakalářského studia se veškeré chemie budou učit v té nejtěžší formě, absolventi budou proto dobře připraveni na navazující magisterský stupeň,“ zdůraznil docent Jindřich.

Absolventi oboru Medicinální chemie by měli být podle docenta Jindřicha multidisciplinárními odborníky, kteří budou rozumět jak chemii, tak biologii. Uplatnění naleznou v nejrůznějších laboratořích, jež se věnují základnímu i aplikovanému výzkumu, či ve firmách zaměřujících se na distribuci laboratorních přístrojů a potřeb.

V akademickém roce 2014/2015 se otevře zatím pouze bakalářská Medicinální chemie. Zájemci o studium mohou podávat přihlášky do 30. dubna. Přijímací řízení se uskuteční v červnu. Více informací ZDE.

Autor: Helena Zdráhalová
Foto: red.

Sdílejte článek: