Rektorský den. Pojďme sportovat ven!

pondělí, 19 květen 2014 10:48

Již tradičně se na konci letního semestru včera uskutečnil Rektorský sportovní den Univerzity Karlovy – jak už název napovídá, pod záštitou rektora UK, prof. MUDr. Tomáše Zimy, DrSc. V rámci tohoto dne byla zrušena výuka, aby si studenti Univerzity Karlovy mohli vyzkoušet různé sporty pod vedením učitelů z kateder a ústavů TV na jednotlivých fakultách UK. Program byl zajištěn také pro studenty se zdravotním postižením.

Jaké sporty byly „k mání“?

Byl bych rád, kdyby se takové akce konaly častěji.

Milan Kučera, student IES FSV
Výběr byl pestrý, uveďme namátkou alespoň některé. Letošní ročník nabídl klasické míčové hry od basketbalu přes fotbal až po házenou. Nechyběla ani různá relaxační cvičení jako wellness jóga nebo energicky náročnější step aerobik. Na své si však přišli i milovníci lezecké stěny, atletiky nebo tenisu. Pro příznivce vodních sportů pak byla namíchána paleta barev složená z plavání, raftů, aqua fitness nebo sjíždění Sázavy na kánoích.

Nově přibyl třeba turnaj v šachu. V rámci programu Rektorského sportovního dne se také konal Slackline festival na Přírodovědecké fakultě, který kromě profesionálních provazochodců a různých soutěžních aktivit pro účastníky obohatil svůj program o promítání filmů a zajistil studentům zábavu až do pozdních večerních hodin.

A jak si rektorský den užili samotní studenti?

Dopoledne jsem se zúčastnil tenisu, atmosféra byla super – minimálně v mojí skupině. Možná až na můj výkon, který mohl být o něco lepší, a foukající studený vítr, byl tenis bez chybičky. Odpoledne jsme s kamarády sestavili tým na basket. Bohužel musím vytknout stav míčů, protože některé byly nedostatečně nafouknuté (promačkávaly se v ruce), jiné zase přefouknuté. Kromě tohohle detailu to ovšem bylo fajn a rád jsem si zasportoval. Byl bych rád, kdyby se takové akce konaly častěji.

Milan Kučera, student IES Fakulty sociálních věd

Na tenisovém turnaji konajícím se v rámci rektorského dne se sešla konkurence nepočetná, zato však výkonnostně kvalitní. V příjemné atmosféře se mi velmi dobře hrálo. Negativně hodnotím nedostatečné informování ze strany pořadatelů o průběhu akce a obecně decentralizaci všech sportovních aktivit UK do vzdálené Hostivaře, kam se cestovat přes půlku Prahy velké většině studentů prostě nevyplatí.

Michaela Šrámková, studentka IKSŽ Fakulty sociálních věd

Autor: Petra Štemproková
Foto: red.

Sdílejte článek: