Vysokoškoláci běželi na Univerzitním maratonu o pohár rektora UK

pondělí, 12 květen 2014 16:32

Za doprovodu Smetanovy Vltavy vyrazilo na deset tisíc běžců do pražských ulic. V neděli 11. května se uskutečnil již dvacátý ročník pražského mezinárodního maratonu. V rámci tohoto prestižního závodu bojovaly o vítězství také čtyřčlenné štafety vysokoškolských studentů v Univerzitním maratonu – Běhu o pohár rektora UK. Univerzitu Karlovu reprezentovaly čtyři týmy.

Ze štafet běžících za UK se nejlépe umístila čtveřice poskládaná ze studentů Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, jež si doběhla pro čtvrté místo. Desátá příčka patří týmu zahraničních studentů, kteří tento semestr působí na FTVS UK. Na šestnáctém a sedmnáctém místě skončily týmy 1. lékařské fakulty UK a Husitské teologické fakulty UK.

Trochu posmutněle komentoval bramborové umístění štafety studentů FTVS UK její finišman Vlastimil Šroubek. „Mrzí nás to, věřili jsme si na lepší časy. Nejsem úplně spokojený se svým časem. Neměl jsem dobrý den, o minutku to mohlo být lepší. Začátek se mi běžel výborně, pak mi ale nějak začaly tuhnout nohy a už to nebylo ono,“ podotkl Vlastimil Šroubek a dodal, že by Univerzitní maraton – Běh o pohár rektora UK rád běžel i příští rok.

Svůj výkon si naopak pochvalovali studenti 1. lékařské fakulty UK, kteří si doběhli pro šestnácté místo. „Jsme spokojení s naším umístěním s ohledem na to, že kluci od nás běželi takový závod poprvé. Je to dobrý základ pro další roky. I když jsme neporazili ostatní, cítíme se jako vítězové,“ usmíval se Dominik Škrabal, který běžel nejen proti soupeřům, ale bojoval také se svou vůlí. Jeho přípravu na závod totiž omezovalo zraněné koleno. Štafetu navíc rozbíhal, takže se musel vypořádat i s davy sportovců na startovní linii. Také jeho tým se těší na budoucí závody. „Příští roky už budou naše výsledky jenom lepší a lepší,“ věří Dominik Škrabal.

Z vítězství Univerzitního maratonu – Běhu o pohár rektora UK se letos radují studenti Masarykovy univerzity. Pohár z rukou rektora Univerzity Karlovy profesora Tomáše Zimy převezmou na maratonské slavnosti na konci května.

Autor: Helena Zdráhalová
Foto: red.

Sdílejte článek: