Předzvěst Primátorek. Studenti poměřili své síly na veslařském trenažéru

čtvrtek, 09 leden 2014 07:12

Už za tři týdny se Vltava v Praze promění v závodní kanál. Ve dnech 7. až 9. června se totiž bude konat jubilejní stý ročník legendárního veslařského klání Primátorky. O univerzitní titul budou mezi sebou soutěžit i vysokoškolské osmiveslice. Své reprezentanty na závod vyšle také Univerzita Karlova v čele s absolventkou UK a olympijskou vítězkou Miroslavou Knapkovou. Už nyní si mohli studenti, kteří přišli v pondělí a v úterý 13. a 14. května do areálu UK na Veleslavíně, vyzkoušet své síly na veslařském trenažéru.

veslovani693

„Studenti si mohou zkusit veslovat na úseku dlouhém dvě stě metrů. Během toho jim změříme jejich rychlost, mohou tak mezi sebou závodit o nejlepší čas,“ vysvětlila členka organizačního týmu Primátorek Michaela Hrbková a podotkla, že závody na trenažérech jsou rozděleny na mužskou a ženskou kategorii.

Zábavní zóna Univerzitních osem vybavená veslařskými trenažéry objela i další vysoké školy, které se Primátorek zúčastní. Studenti tak soutěží o nejlepší čas nejen se svými spolužáky, ale i s kolegy z dalších univerzit. Na nejrychlejší veslaře pak čekají hodnotné dárky.

pohar350

„Tady v areálu Univerzity Karlovy nám v pondělí padl mužský i ženský veslařský rekord letošního ročníku,“ usmívala se Michaela Hrbková a podotkla, že i když na Veleslavín chodí vedle studentů Fakulty humanitních studií UK především studenti Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, soutěže se nemohli zúčastnit aktivní veslaři. „Je ale pravda, že student, který tu v pondělí zajel rekord, říkal, že hází diskem. Bylo vidět, jaký má švih v rukou,“ upozornila Michaela Hrbková.

Reprezentační osmiveslici Univerzity Karlovy v čele se skvělou posilou, olympijskou vítězkou ve skifu Miroslavou Knapkovou, mohou přijít studenti podpořit na samotný závod Univerzitních osem, který se koná v pátek 7. května. Tam se budou moci na veslařském trenažéru pobavit i zájemci z řad široké veřejnosti.

Kdo se posadí do osmiveslice Univerzity Karlovy? Dozvíte se ZDE.

Autor: Helena Stinglová
Foto: red.

Sdílejte článek: