Hledáte práci nebo brigádu? Na konferenci vám poradí, jak na to

úterý, 05 srpen 2014 13:09

Už zítra začíná dvoudenní konference projektu DámePráci.cz, na níž bude představena bezplatná aplikace propojující zájemce o práci a zaměstnavatele. Na projektu spolupracuje Univerzita Karlova v Praze, National University of Ireland Galway a nizozemská Tilburg University. Konference se uskuteční v Era světě na Jungmannově náměstí, vstup je pro všechny zájemce zdarma.

studentupocitace_text

Nezaměstnanost je v současné době velice aktuálním problémem, který se nejsilněji dotýká mladých lidí. V ohrožení jsou však i další skupiny bez ohledu na věk nebo pohlaví. Čím déle hledá nezaměstnaný práci, tím více klesají jeho očekávání a roste frustrace. Například v březnu hledalo v České republice práci okolo 608 000 lidí. Projekt DámePráci.cz, za nímž stojí tým z oboru Studia nových médií Filozofické fakulty UK, se rozhodl přispět ke zvýšení zaměstnanosti cílových skupin projektu a vytvořil platformu, která propojuje zájemce o práci a zaměstnavatele.

Platforma je dostupná z každého webového prohlížeče a také jako aplikace pro chytré telefony či tablety. Zájemcům o práci umožňuje zadat specifická kritéria při hledání vhodného zaměstnání tak, aby jim byly přednostně nabízeny takové inzeráty, které jsou pro ně relevantní. Zájemci proto mají větší šanci při pohovoru uspět, nemusejí se zdlouhavě probírat desítkami nerelevantních nabídek a ztrácet tak čas i odhodlání.

Konference DámePráci.cz vám umožní vyzkoušet si tuto platformu na vlastní kůži, zároveň zde získáte tipy a informace, kde hledat nabídky práce, jak zaujmout při pohovoru nebo kde získat praxi. Ve středu od 16.30 do 18 hodin budou k dispozici odborníci, kteří vám přímo na místě individuálně pomohou s hledáním práce ve vaší konkrétní životní situaci.

Program konference

Kdy a kde: 14. a 15. května, Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1

Aplikace DámePráci.cz je jedním z výstupů projektu č. CZ.1.04/5.1.01/77.00440 financovaného z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR. Na projektu spolupracuje Univerzita Karlova v Praze, National University of Ireland Galway a nizozemská Tilburg University.

Autor: Lucie Kettnerová
Foto: red.

Sdílejte článek: