Fotbalisté UK titul neobhájili, prohráli s Masaryčkou

čtvrtek, 17. listopad 2022 10:15

Fotbalisté Univerzity Karlovy neobhájili prvenství z historicky prvního ročníku Fotbalové univerzitní ligy. I letos se sice dostali až do finále, v něm však ve středu večer prohráli s výběrem brněnské Masarykovy univerzity 5:6 po prodloužení.

HYN21016

Zatímco loni, v prvním ročníku Fotbalové univerzitní ligy, vyhrál výběr Univerzity Karlovy pět ze šesti zápasů, letos byl v lize ještě suverénnější. Tabulku základní části ovládl s třemi výhrami a impozantním skóre 16:1. Ve čtvrtfinále si pak reprezentanti Karlovky lehce poradili se Západočeskou univerzitou (5:2) a v semifinále i s Vysokou školou ekonomickou (6:1).

Nicméně o nic hůře si letos nevedl ani jejich finálový soupeř. Masarykova univerzita sice v základní části jednou zakolísala, ale ve čtvrtfinále roznesla Českým vysokým učením technickým (5:2) a do finále se dostala díky výhře 2:0 nad Univerzitou Palackého Olomouc.

HYN20214HYN20351

V deštivém finále na hřišti v pražských Střešovicích začali lépe hráči Univerzity Karlovy, když skóre už ve třetí minutě otevřel Tomáš Slicho hlavičkou po centru ze standardní situace. V patnácté minutě po zmatcích v obraně ale MUNI vyrovnala, a ještě hůře bylo ve 39. minutě, kdy Sehnal po rohovém kopu otočil skóre.

Z druhého poločasu uběhlo sotva šest minut a Karlovka musela dohánět už dvougólovou ztrátu. K vyrovnání ovšem fotbalistům v červenobílých dresech stačily dvě minuty mezi 64. a 66. minutou zápasu. Nejprve snížil Daniel Dostál a po něm hned z další akce vyrovnal kapitán týmu UK Matyáš Kubů.

HYN20380HYN20618

Po euforii z vyrovnání jsme ale začali zapomínat na defenzívu a Sehnal v 68. minutě znovu dostal MUNI do vedení. Jenže šest minut poté Karlovka po dvou odražených střelách znovu srovnala a začínalo se opět znovu. Nového univerzitního šampiona tak určilo až prodloužení, kdy Masaryčka v rozmezí čtyř minut vstřelila dva góly.