Hokejisté UK vezou z Bratislavy vysokou výhru

čtvrtek, 6. únor 2014 16:49

Hokejisté Univerzity Karlovy zvítězili v pondělí 3. února na ledě Slovenské technické univerzity v Bratislavě 7:2. Upevnili si tak vedení v tabulce své divize v Evropské univerzitní hokejové lize (EUHL). Pražané zápas rozhodli už v prvních dvou třetinách, kdy si vypracovali vedení 6:0. Technici se v poslední třetině snažili nepříznivé skóre korigovat, ale UK je k zásadní proměně výsledku zápasu nepustila.

Tým Univerzity Karlovy odjel do Bratislavy v oslabené sestavě, přesto na ledě od začátku dominoval. Už ve druhé minutě využil první šanci borec UK Matyáš Hložek, který tak otevřel skóre zápasu. O druhý gól se v deváté minutě postaral Baláž a převahu týmu UK ještě do přestávky podtrhl třetím zásahem Dominik Novák, jenž se trefil krátce po skončení domácí přesilovky. Pražané mohli přidat i další góly, ale bratislavský tým od ostudy uchránil brankář Vymyslický.

V podobném duchu pokračovala i druhá třetina. Hned po jedenácti sekundách hry rozhodčí nařídil proti Slovenské technické univerzitě trestné střílení, které však UK neproměnila. Hostující tým to však nijak nepoznamenalo a o chvíli později se jim podařilo definitivně zlomit odpor Bratislavských. V čase 23:48 se po Novákově přihrávce trefil kapitán Petr Hučko a pouze o 22 sekund později zvýšil už na 0:5 Rovný. Po tomto gólu Vymyslický opustil domácí brankoviště a nahradil ho kolega Snopek. Ten vydržel bez obdrženého gólu osm minut. Pak se podruhé v zápase trefil Matyáš Hložek a stav 0:6 tak svítil na stadionu až do konce druhé části.

V poslední třetině se hráči Slovenské technické univerzity snažili o korekci skóre, což se jim i kvůli vyloučení na straně UK podařilo. Nulu na kontě brankáře Vokatého nejprve zrušil Bystričan a po něm snížil na 2:6 Dvorštiak. Na víc se však domácí výběr už nezmohl, naopak v závěru dodal výsledku konečnou podobu obránce UK Slánský.

• Univerzita Karlova Praha – Slovenská technická univerzita v Bratislavě 7:2 (3:0, 3:0, 1:2)