S Gladiators smírně, i přesto jsou hokejisté UK v univerzitní evropské lize v čele tabulky

pondělí, 17. únor 2014 08:44

Pouze s jedenácti hokejisty odjel výběr Univerzity Karlovy do Trenčína, kde se ve středu 12. února utkal s domácí CityU Gladiators. I v takto oslabené sestavě hráči UK dosáhli alespoň na remízu 2:2, a tak i po sedmi odehraných zápasech drží v Evropské univerzitní hokejové lize (EUHL) prvenství v tabulce.

Jako první vážněji prověřili brankáře domácí hráči, když štěstí ve 2. minutě zkoušel z pravého kruhu Uhlík. Ani jeden z týmů však nepromarnil úvod střetnutí, a tak se šance rodily na obou stranách. Z mezikruží zahrozil hostující Slánský, na druhé straně měl zase dobrou možnost Macoun. V 9. minutě mohl otevřít skóre Baláž, který zakončoval do poloodkryté branky, ale nedokázal kotouč zvednout a trefil jen betony slovenského gólmana Gašparoviče. Vzápětí se tak potvrdilo pravidlo „nedáš-dostaneš“. Pražané ztratili v útočném pásmu kotouč, Bernát si nabruslil dopředu a ranou z kruhů propálil Vokatého. Hokejisté UK se poté snažili o vyrovnání, ovšem brankář Gašparovič svůj tým podržel a do přestávky neinkasoval.

Co se hráčům UK nepodařilo na konci první třetiny, vyšlo jim na začátku druhé. Během jejich přesilovky se dokázala prosadit dvojice Novák – Hučko, když si oba hráči několikrát vyměnili kotouč a Hučko se dostal ke střele. Tu ještě Gašparovič vyrazil, ale další Novákova rána prošla za jeho záda. Vstřelený gól dodal hráčům UK druhý dech a domácí se ocitli pod tlakem. V polovině utkání měl velkou šanci dokonce ve vlastním oslabení Alexa, který soupeře obral o puk a dostal se s ním až před Gašparoviče, o gól ho však připravila lapačka trenčínského gólmana. Ve 37. minutě už ale hráči UK stejně vedli, Baláž svůj nájezd zakončil povedeným blafákem – 1:2. Gladiátorům se však ještě do přestávky podařilo srovnat, když se po Kuffově nahrávce prosadil Macoun.

Ve třetí třetině se nechtěl ani jeden z týmů dopustit nějaké zbytečné chyby, a tak se hrál poměrně opatrný hokej. Přesto se pár příležitostí našlo. Hned v úvodu poslední třetiny to zkoušel z kruhu Kuffa, gólman UK Vokatý byl ovšem na místě. Na druhé straně pálil z podobné pozice Slánský, který pro změnu mířil mimo. Ve 47. minutě hráli domácí přesilovou hru, ale nebezpečněji bylo paradoxně před Gašparovičem, který svůj tým podržel výbornými zákroky proti Alexovi a Dominiku Novákovi. Do konce zápasu se již nic zajímavého nepřihodilo, a tak se oba celky o body podělily.

• UK Praha – CityU GLADIATORS Trenčín 2:2 (0:1, 2:1, 0:0)

Autor: Jozef Moravčík (EUHL.eu), úprava do českého jazyka Martin Augustin