Stop-time: Rektorka chce rozvíjet vztahy UK s absolventy

středa, 17. květen 2023 14:08

Členové vedení Univerzity Karlovy analyzují a komentují aktuální témata v podcastové sérii Stop-time. Vztahy UK a jejích absolventů nelze vnímat jen jako společenskou záležitost. Dotýkají se dalšího vzdělávání i budování dobrého jména UK i České republiky ve světě. Jak udržovat kontakt s absolventy ze zahraničí? Čím se zabývá Nadační fond UK? Představuje další vzdělávání platformu pro rozvoj vztahů s absolventy? Téma v podcastu rozvíjí rektorka UK Milena Králíčková. Moderuje Luboš Veverka.

DSCF0514
V moderování podcastů UK se střídají Martina Hynková Vrbová (vlevo) a Luboš Veverka, jenž opět vyzpovídal rektorku UK Milenu Králíčkovou.

Pravidelný Stop-time (čili minuty věnované současným i budoucím výzvám Univerzity Karlovy) zve zajímavé hosty z vedení UK, aby informovali o tom, co právě řeší a chystají. Odpovídají nejen na tyto otázky: Co čeká univerzitu v nejbližších měsících a letech? Čím mohou přispět současné společnosti a o co se zajímají? Jsme rádi, že následující krátkou pauzu, váš osobní stop-time, věnujete právě setkání s některým z nich.

Rektorka: Máme studenty z více než 110 zemí

Postoj různých absolventů k univerzitě se jistě liší, a to i v závislosti na některé ze sedmnácti vystudovaných fakult. „Vazba alumni v českém prostředí bývá hodně centrována směrem k fakultám. A určitě je to dobře. Ale u našich zahraničních absolventů je to tak, že jsou absolventy Univerzity Karlovy... Když přijedete do světa, tento obraz se nedrobí, chcete-li, na jednotlivé fakulty. A my chceme do budoucna se zahraničními absolventy pracovat, přičemž si jsme jisti, že to bude nejen přínosem pro UK, ale i pro Českou republiku,“ říká rektorka Milena Králíčková. Podle ní na Karlovce studují studenti z více než 110 zemí světa! Co dalšího jim alma mater chystá? K čemu se hodí Nadační fond UK? Poslechněte si celou novou epizodu.

V moderování pořadu Stop-time se střídají dva zkušení novináři a „rozhlasáci“.

vrbovaMartina Hynková Vrbová

Vystudovala klasickou kytaru na Státní konzervatoři v Praze a na konzervatoři Reina Sofia v Madridu. Táhlo ji to však k mikrofonu a před televizní kameru. Začínala jako programová hlasatelka v České televizi a na stanici Český rozhlas Praha. Postupně moderovala řadu pořadů. V roce 2009 získal cyklus pořadů Retro, který uváděla, televizní cenu Elsa za nejlepší magazín. V současnosti uvádí live magazín Sama doma na ČT. Spolupracuje na vzniku pořadu 13. komnata, píše scénáře a stojí u zrodu některých nových televizních projektů.

Luboš Veverkaveverka

Vystudoval žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd UK. V průběhu novinářské dráhy se zaměřoval především na popularizaci vědy a techniky, například v Lidových novinách. V letech 2005 až 2012 působil v Českém rozhlase Leonardo jako redaktor a později šéfredaktor, odvysílal několik set premiérových živých diskusí z cyklu Třetí dimenze a moderoval také další pořady včetně živých nahrávek s publikem. Spolupracoval na přípravě titulů z knižní Edice Leonardo. Od roku 2013 působí na Matematicko-fyzikální fakultě UK, kde pracuje v Oddělení propagace a mediální komunikace. Autorsky spolupracoval na některých titulech z edice popularizace nakladatelství MatfyzPress (Cesty nesmrtelnýchTenkrát v listopadu).

Pravidelně a na více zvukových kanálech

Na příští zastavení, váš Stop-time, se můžete těšit opět za čtrnáct dnů na témže místě: na webu magazínu Forum a dalších zvukových kanálech Spotify nebo Soundcloud. Udělejte si čas a brzy na slyšenou!

Autor: Luboš Veverka
Foto: Hynek Glos

Sdílejte článek: