Máte-li otázky k přijímacímu řízení, můžete se ptát právě teď

úterý, 25 únor 2020 10:02

Pokud vás láká studium na Univerzitě Karlově, máte právě teď jedinečnou příležitost získat o něm ucelenou představu v rámci Informačního týdne, což je každoroční on-line akce, kdy zaměstnanci UK Pointu zodpovídají dotazy týkající se přijímacího řízení a studijní nabídky.

informacni_tyden

Na detailních webových stránkách se například dozvíte, proč studovat právě Univerzitu Karlovu, uděláte si přehled o jejích aktuálních studijních oborech a programech, zjistíte, jak se do nich včas přihlásit, a najdete zde i odpovědi na nejčastější otázky.

_uchazeci_500_333

S konkrétním dotazem se můžete obrátit také přímo na zaměstnance UK Pointu, kteří jsou zde pro vás ve dnech 24.–29. února 2020:

Pondělí–čtvrtek: 9:00–17:00

Pátek: 9:00–16:00

Sobota: 9:00–17:00

(+420) 224 491 850 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Zájemci o studium se mohou zaměstnanců UK Pointu samozřejmě dotazovat v průběhu celého akademického roku, nicméně během Informačního týdne je poptávka po jejich službách největší.

„Využívají především naši telefonickou infolinku. Během prvního dne jich volalo několik desítek a zhruba o polovinu méně lidí se dotazovalo prostřednictvím e-mailu. Je to logické, protože se blíží první termín pro podání přihlášek na vysokou školu a uchazeči chtějí informace okamžitě,“ vysvětluje Markéta Houdková z oddělení Informačních služeb pro uchazeče a studenty.

Nejčastěji se ptají na podmínky přijetí u konkrétních studijních oborů a programů, jak správně vyplnit přihlášku a co vše vůbec lze na Univerzitě Karlově studovat. „Naprostá většina tazatelů si naše webové stránky předem pročetla a mají na nás specifické dotazy týkající se jejich budoucího zaměření,“ doplňuje její kolegyně Veronika Valtová.

 

Autor:
Foto: Shutterstock

Sdílejte článek: